​Мародер з владними повноваженнями від мародера без таких повноважень таки відрізняється?

Здивувало, що, виявляється, соціальні мережі обурило, коли стало відомим, що дружина екснардепа від «Народного фронту» Ігоря Котвицького, Анастасія Котвицька (у дівоцтві - Кучер), домовившись з українськими митниками, вивезла через пункт «Вилок» Закарпатської митниці за кордон до Угорщини 28,8 млн доларів та 1,3 млн євро, які і задекларувала вже за межами кордону України.


А згодом ДБР пафосно повідомило, що те саме провернули 26 лютого 2022 Григорій та Ігор Суркіси у зоні митного контролю того ж пункту, котрі через український корон перевезли, а в Угорщині – задекларували, а тому Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження щодо інспекторів митного посту «Вилок»…

Ну як не потішитись за тих, хто мародерив Україну останні 30 років, а тепер, тікаючи з країни, вивозить і ту готівку, котру не збирався декларувати, а просто не встиг вивести в офшори за останній рік?

І тут постає не риторичне питання: а чим відрізняються мокшанські мародери, котрі обкрадають населення України, від мародерів, котрі оббирали країну інакшими способами? Чи ті, хто був, або є дотичним до влади, мать право обкрадати українців і бюджет? А хто є мародером? Той, хто займається незаконним привласненням чужого майна в атмосфері безкарності у певних тяжких ситуаціях, а саме мародерство – це особиста матеріальна нажива на чужому горі.

Скажіть, а викачування грошей з ковідного фонду на дороги, коли потрібні люди отримують відкати, це не особиста вигода? А підняття тарифів під час локдаунів та війни та встановлення плати на доставку газу - це не особиста вигода конкретних осіб?

Вся владна вертикаль - чиновники, можновладці, митники, податківці, депутати всіх рівнів усі тридцять років розглядали свої посади чи депутатство суто як можливість власного збагачення і отримання особистої вигоди. Але їх мародерами не називали, а вказували, що то є вміння робити бізнес. А депутати, що отримували кеш за потрібні голосування, вони чим мотивувались? Інтересами народу, чи все ж власно особистою вигодою? А коли клептократам списували борги, чим мотивувались: інтересами держави, чи все ж вигодою олігархів та тих, кому заплатили за просування таких рішень?

Мародерство країни, її бюджету та й народу, - стало основним джерелом збагачення влади, можновладців та чиновників, починаючи від януковича. І представники влади Зеленського до війни теж займались тим самим мародерством, від голосування закону про землю, проти якого виступив народ, до дерибану ковідного фонду, заробляння на електроенергії з Білорусі та втілення багатьох інших схем (вже не кажучи про кеш за голосування, за потрібне рішення чи лобіювання). А хто буде декларувати кошти, походження яких нікому пояснювати не хочеться? От і тримали всі ці покидьки гроші в кеш, який тепер правдами і неправдами хочуть вивезти за межі України, бо війна, то не їхня справа, а справа українців, а покидьки тепер з грошима тікають за кордон, бо жити хочуть в мирі і під парасолькою НАТО, а те, що не встигли вивести в офшори – вивезти, використовуючи корупцію на митниці.

Однак паралельно з покидьками, що тікають з грошима з України, інші, під час війни, вчинять як дніпровські чиновники, котрі, поки звідусіль збирають гроші на ЗСУ, перерахували три платежі на загальну суму 64,7 мільйона гривень на утримання і ремонт та капітальний ремонт доріг в Дніпропетровській області. А скільки таких переказів з бюджету, про які поки що українці не знають?

А паралельно відбувається голосування депутатів, коли вони голосують законопроекти, що шкодять державі та українцям. Як написав на своїй сторінці у ФБ Олександр Гуміров про нагалосоване депутатами: «Я, як юрист, не можу не помічати і виношу на публічну увагу такі, наприклад, речі з далекосяжними наслідками: - повноваження уряду нагрібати кредити на будь-яких умовах та гарантіях без погодження з парламентом, - повноваження уряду без згоди Верховної Ради відмовлятися від суверенного імунітету України (визнавати владу над Україною органів влади іншої країни та зобов'язуватися виконувати їх розпорядження), - звільнення всіх чиновників від будь-якої відповідальності за їх дії та рішення (недоторканність), - передача повноважень контролю суддів від незалежних органів самим суддям, - запровадження 60-годинного робочого тижня та скасування трудових прав, надання необмежених повноважень роботодавцю у ракурсі звільнень та оплати праці». А ще як прокоментував той самий Олександр Гуміров, «Верховна Рада України ухвалила закон (номер проекту 7153), яким на період воєнного часу наділила Кабінет Міністрів України законодавчими повноваженнями. Тобто, по-суті, Кабмін тепер замінює Парламент - сам приймає закони і сам їх виконує. У мене два питання до недоумків, які вигадали цей закон і проголосували за нього. Перше питання просте. Навіщо? Верховна Рада у Києві працює у штатному режимі. У війні, згідно з офіційними заявами влади, намітився переможний перелом; ворога відганяють від Києва. Найкритичніший момент війни давно позаду – зараз все зрозуміло та організовано. Навіщо Кабміну такі тоталітарно-диктаторські екстрені повноваження? Друге питання складніше. Україна все ще є вільною демократичною країною, яка сповідує верховенство права? Чи я щось пропустив, і ми вже відмовилися від цих цінностей? Тому що відмова від поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову з концентрацією повноважень в одних руках – це саме те, проти чого сьогодні воює Україна».

То хіба подібне не продовження мародерства, що схоже з орківським, тільки перше робиться на фоні красивих переможних відосиків, а друге – під час гарматних обстрілів та бомбардувань? Захоплення влади офісом президента, котрий контролює Кабмін в обхід парламенту, це не узурпація влади, поки народ воює?

А ще паралельно голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут звинуватив представників Вінницької та Дніпровської військово-цивільної адміністрації у хабарництві для пропуску гуманітарних конвоїв через митний кордон, зазначивши, що чиновники бажають свою долю відкату.

То що ж виходить? Мародери при владі себе від відповідальності убезпечують, як і безкарно можуть вивозити гроші ті, хто був дотичний до влади, та узурпують владу до диктату, а от громадяни повинні скидатись грошима і закривати очі на дії влади, бо у нас війна?

Так під час війни зрадників і тих, хто заробляє на війні, а також шкодить країні - притягають до відповідальності за законами воєнного часу, а не гарантують їм безкарність і дозволяють узурпувати владу в порушення Конституції.

Ліна ТИХА, «Конфлікти і закони»

Фото надане автором



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.