​Писець. Повний... Друзі, ми вже майже в диктатурі…


Ну що друзі, я Вас вітаю…

Це робиться гарно, завернуто, через концепцію Міністерства Оборони, посилаючись на НАТО. Між першим та другим читанням законопроекту 4210 хочуть запихнути ось такий «гарний» диктатурний список норм:

- Міністр оборони наділений повноваженнями щодо затвердження Положення про Генеральний штаб Збройних Сил України;

- Міністр оборони подає Президенту України кандидатури офіцерів вищого військового командування для призначення на керівні посади у Збройних Силах або їх звільнення;

- Підвищення ролі Верховної Ради України у затвердженні кандидатур офіцерів на призначення на найвищі посади в ЗСУ;

- Визначення механізмів, які заборонятимуть військовослужбовцям, а особливо військовим керівникам, висловлювати свої коментарі стосовно внутрішньополітичних питань, а також їх участь у політичній діяльності відповідно до конституційних прав та меж військової служби;

- Визначення механізмів, які заборонятимуть ЧИННИМ військовослужбовцям балотуватися чи займати політичні посади будь-якого рівня, у тому числі у Верховній Раді України;

- Повноваження військових керівників, включали тільки можливість дорадчої допомоги керівним органам прийняття рішення, таким як РНБО, а не здійснення функцій членів з повноцінним правом голосу, оскільки це перетворює їх на безпосередніх учасників процесу формування політики;

- Скасування специфікації повноважень, відповідальності Генерального штабу Збройних Сил України протягом усього процесу планування оборони та управління ресурсами, а натомість визначати ці повноваження та обов’язки за допомогою директив, що видаватимуться Міноборони.

Тут все «збалансовано».

Найголовніше, це порушення конституційних прав, якщо згідно діючого законодавства в нас військовослужбовці і так позбавлені багатьох норм, що доступні громадянам, то зараз це ще більш поглиблюється.

Прямо забороняється участь у виборах та висловлення публічно своєї думки стосовно внутрішньополітичних процесів.

Щоб Рада все ж прийняла Закон, тут дозволяється Раді затверджувати кандидатури військових керівників саме через Раду, ніби вона в процесі.

Тепер, увага, подає цих керівників не Головнокомандувач, яким зараз є Залужний, а міністр оборони, саме президенту (зараз це робить Головнокомандувач). І так, щоб ви розуміли, не Головнокомандувач формує собі команду, а міністр оборони йому формує команду, за погодженням з президентом та ВРУ, міністр цивільний, президент цивільний, Верховна рада цивільна, призначають військовому керівнику військову команду.

Друзі, ми вже майже в диктатурі…

На всяк випадок:

Данна публікація написана мною як депутатом київради, а не як військовослужбовцем.

Це так, щоб знову не вигнали з в/ч.

Олександр Погребінський, facebook.com

Фотоколлаж Depo.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.