​Саміт «Виклики сьогодення» – відбувся!

20 лютого 2025 року у Києві пройшов масштабний Саміт «Виклики сьогодення – 2025: експертиза, агросфера, наука та інновації». Захід був присвячений стратегічним планам та трансформаціям у аграрному секторі економіки України, науковим досягненням та перспективам подолання глобальних викликів сьогодення.


Саміт «Виклики сьогодення» став по-справжньому заходом, котрий збудував платформу задля обговорення актуальних питань у сфері судової експертизи, аграрного бізнесу, науки та інноваційних рішень. Він об’єднав 120 учасників, які завітали на сам захід безпосередньо, а також паралельно понад 5 тисяч фахівців у форматі онлайн, ставши ефективним майданчиком для діалогу між представниками влади, аграріями, науковцями та переробниками продукції. Під час Саміту «Виклики сьогодення» обговорювалися критичні за своєю важливістю питання: від впровадження «розумних» агротехнологій й експорту української сільськогосподарської продукції до адаптації галузі до кліматичних змін та розвитку біотехнологій.


В рамках Саміту «Виклики сьогодення» відбулося три пленарних дискусійних панелі.

Перша панель мала назву «Інновації, наука та інвестиції в аграрному секторі України». Головні спікери поділилися аналізом економічної ситуації та перспективами розвитку аграрного ринку України; розповіли про енергоефективність та альтернативні джерела енергії, які можуть бути використані в аграрному бізнесі; запропонували бачення і практичні знання – як саме слід боротися з посухою та як вирішувати питання із відновленням потенціалу зрощення та дренажу; порушили питання підготовки кадрів для аграрної сфери в умовах відбудови України; розповіли про особливості банківського сектору України та співпрацю представників аграрного бізнесу і банківських установ.

Професор, доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, очільник Київського аграрного університету НААНУ Олександр НИКИТЮК у своїй доповіді наголосив: «Наука та освіта – ключ до впровадження інноваційних рішень в аграрному секторі, які допоможуть нам гідно долати сучасні виклики нинішньої пори».


Друга пленарна панель стосувалася специфіки судової експертизи в контексті розвитку аграрного ринку. Спікери торкнулись загальних питань використання судової експертизи в аграрному секторі; проаналізували актуальні моменти компенсаційних процедур відшкодування збитків, завданих військовою агресією рф; запропонували фаховий погляд на особливості економічної експертизи в агробізнесі; поділилися досвідом експертного забезпечення будівництва в аграрному секторі економіки України та вирішення проблемних питань оцінки землі й землеустрою в українському агробізнесі.

Директор державного підприємства «Центр судової експертизи та експертних досліджень» ДСАУ, президент Всеукраїнської громадської організації «Союз експертів України», кандидат юридичних наук, судовий експерт, патентний повірений, оцінювач Ігор СТАРОДУБОВ зауважив: «Судова експертиза – важливий інструмент захисту інновацій та бізнесу. Ми маємо створити прозорі механізми, щоб кожен крок у розвитку країни, у тому числі в аграрному секторі, базувався на висококваліфікованих експертних рішеннях».


Під час третьої пленарної дискусійної панелі розглядалася тема логістики та особливостей вантажоперевезення аграрної продукції. Спікери цієї панелі розповіли про зміни у тарифоутворенні та специфіку вантажоперевезення АТ «Укрзалізниця»; детально пояснили суть логістичних аспектів перевезення аграрної продукції на практичному досвіді лідера ринку – української компанії «Агросем»; доповіли про нові екологічні вимоги щодо ведення сільського господарства в Україні.


Учасники одностайно наголосили на необхідності максимальної синхронізації зусиль держави, бізнесу та науки задля забезпечення реальної конкурентоспроможності України на світовій арені.

Підсумовуючи роботу Саміту «Виклики сьогодення», головний ініціатор організації та проведення заходу – відомий експерт з управління проектами, науковець, доктор юридичних наук, президент Національного експертно-будівельного альянсу України (НЕБАУ) та групи компаній Win Experts Віктор ЛЕЩИНСЬКИЙ акцентував увагу присутніх на тому, що навіть під час війни Україна повинна рухатися вперед, інвестувати у власне майбутнє, не стояти на місці, а постійно вдосконалювати підходи та дієві шляхи задля досягнення результатів.

«Україна повинна використовувати європейські та світові технології й інновації, адаптовані під реалії нашої країни, щоб не лише відновитися після війни, але й стрімко піти вперед у власному розвиткові», – наголосив Віктор Лещинський.

Трансляція в режимі онлайн Саміту «Виклики сьогодення» дозволила доєднатися до панелей фахівцям з різних куточків України. Учасники заходу зійшлися на позиції, що у теперішній вкрай непростий для України та спільнот науки й бізнесу час дуже важливо об’єднуватись заради спільної мети. А сама подія – Саміт «Виклики сьогодення» – однозначно ствердила: Україна не лише вдало аналізує наявні виклики сьогоднішнього дня, але й активно формує власну стратегію майбутнього, де аграрний сектор, експертиза та наука стають основними драйверами економіки, об’єднаними у міцному локомотиві зрушень, перетворень та перемог.


Адже, виклики – це саме те, що робить наше життя цікавим, а їхнє подолання – те, що робить це життя осмисленим!



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 лютого обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.