Марк Солонін: Порошенко не сказав «Ні». Він сказав: «Так, Володя, але не так швидко»
- Подробиці
- Опубліковано 13.02.2015 12:49
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 20164
Абсолютний чемпіон світу - це хто? Той, хто пробіг «стометрівку» з абсолютно максимальною швидкістю 300.000 км в секунду? Ні. Той, хто пробіг її швидше, ніж будь-хто раніше за всю історію людства? Теж ні (ми ж не знаємо, з якою швидкістю древній африканський мисливець ганявся за антилопами). Чемпіон - це той, хто бігає швидше за всіх нині живих. Тому не будемо порівнювати В.В. Путіна з Черчиллем і Олександром Македонським, але серед нинішніх - він найвидатніший політичний діяч, що йде від перемоги до перемоги.
А тепер - до підсумків 14-годинних переговорів у Мінську. Підсумки ці пропоную розглянути з двох сторін: формально-юридичної та суто практичної.
З точки зору «букви» документи складені так, що Росія ні в одній комі не представлена як сторона конфлікту. Слово «Росія, російська (армія), російський» з'являється лише один раз, причому в незначному пункті Додатку («сприяння з боку центральних органів влади транскордонного співробітництва в окремих районах Донецької та Луганської областей з регіонами Російської Федерації»). Про присутність на території України російських військовослужбовців і російської бойової техніки, про постачання боєприпасів і веденні розвідувально-диверсійних заходів, про найпотужнішою анти-українську пропаганду в російських ЗМІ не сказано ані слова.
Президент Росії підписав спільну з лідерами Німеччини та Франції декларацію лише в якості одного з багатьох політиків, глибоко стурбованих заворушеннями в Україні і незмінно прихильних ідеям мирного співробітництва, діалогу, поваги суверенітету та ін. Більш того, Росія навіть не обіцяє «сплатити банкет»; відновлювати зруйноване війною чомусь зобов'язали інших («Німеччина і Франція нададуть технічну підтримку для відновлення сегмента банківської системи в порушених конфліктом районах»).
Так, серед «Комплексу заходів» можна відшукати і п. 8 («виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під спостереженням ОБСЄ»), але якщо на цей момент Меркель, Олланд і Тальявіні так і не змогли виявити і зафіксувати в документі наявність на території України російських збройних формувань та російської військової техніки, то насилу віриться в те, що якісь «спостерігачі ОБСЄ» виявляться більш спостережливими.
Не грунтується на «букві документа» і дивний (награний) оптимізм з приводу звільнення Надії Савченко. Пункт 6 «Комплексу заходів» припускає «забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб», але, як відомо всім і кожному, Н.Савченко знаходиться в московському СІЗО за рішенням російського суду, відповідно до статей і параграфів російських законів; відповідно, вона ніяк не підпадає під визначення «незаконно утримувані особи». А ось про обмін військовополоненими в документі не сказано нічого, і це цілком резонно, оскільки війни-то в документах немає, а є якийсь суто внутрішній збройний конфлікт в Україні.
Для повноти юридичної картини залишається тільки додати, що «Комплекс заходів» підписано абсолютно фарсовими фігурами: колишній президент, а нині безробітний пенсіонер Кучма, два пана з неоголошеним посадами (деякі Захарченко та Плотницкий) і посол невідомо чого Тальявіні. Кому і де можна пред'явити претензії за невиконання таких угод? У Кучмі на дачі? Або у Захарченко в шахті?
Що ж стосується практичної сторони справи, то вона вичерпно описана в п. 9 «Комплексу заходів», а саме: «Відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України ... після всеосяжного політичного врегулювання (місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей на підставі Закону України та конституційна реформа) до кінця 2015 року за умови виконання пункту 11 - в консультаціях і за погодженням з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей в рамках Тристоронньої Контактної групи». Тобто ніколи.
При такому положенні справ на кордоні немає сенсу навіть згадувати - тим паче обговорювати - всі інші пункти та підпункти. Через відкритий навстіж кордон продовжать свій рух «гуманітарні каравани», закуплені в «Воєнторзі» танки і батальйонно-тактичні групи російських «відпускників» (благо, попереду літо - саме сезон для активного офіцерського відпочинку на свіжому повітрі), відповідно, нічого на Донбасі не зміниться. Точніше кажучи - нічого не зміниться без згоди Путіна.
Резюме: Порошенко зазнав у Мінську принизливої поразки, а Путін здобув переконливу перемогу. Тепер у нього повністю розв'язані руки для БУДЬ-ЯКИХ рішень: можна «заморозити конфлікт» в його нинішньому стані уповільненої війни, можна активно диктувати свої умови Києву через формування в Донбасі маріонеткової «автономії», можна підкинути ще пару ешелонів з танками і (коли земля підсохне після весняного бездоріжжя) розпочати новий наступ. А можна і вийти з гри, надавши Донбасу його незавидну долю, але при цьому з гордим виглядом переможця, який «не дозволив украм втопити в крові повсталих росіян». Теж варіант, нітрохи не гірше за інших - особливо з урахуванням наростаючої економічної кризи в РФ.
Чи була альтернатива? І тут ми переходимо до глибокої і дуже старої проблеми: що робити жертві, якщо насильство неминуче? На мій погляд, правильну відповідь дали в ТОРІ, 25 століть тому. Чесна дівчина (так само, як і заміжня жінка) повинна сказати «Ні». Ніхто не вимагає, та й не чекає від слабкої жінки, щоб вона могутнім ударом п'ятки розбила голову здоровенному селюку. Але слово «Ні» вона повинна сказати твердо, голосно і чітко. І тільки проголошення цього слова переводить її з категорії «перелюбниці», яка підлягає покаранню, в заслуговуючу співчуття і допомоги жертву зґвалтування.
Але Порошенко не сказав «Ні». Він сказав: «Так, Володя, але не так швидко». ОК. Володимир Володимирович погодився діяти повільно і сумно. «До кінця 2015 року за умови виконання пункту».
Джерело: www.solonin.org
Також з цієї категорії...
Приговор Тимошенко это - приговор...
12 окт. 2011 г.
Почему украинцы ненавидят стариков и...
19 дек. 2011 г.
Румунський політолог: Чаушеску теж не...
4 янв. 2014 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворогаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі