Депутат ЄП вимагає від Генпрокуратури дозволу відвідати Юлію Тимошенко у в’язниці

Павел Коваль. Фото tymoshenko.uaСпівголова Комітету парламентської співпраці "ЄС-Україна" Європейського парламенту Павел Коваль вимагає від генерального прокурора України Віктора Пшонки дозволити європарламентарям відвідати екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко у Качанівській виправній колонії.

"Українській владі не вдалося переконати міжнародну спільноту у незаангажованості у справі Юлії Тимошенко. І, як керівник делегації Комітету Європарламенту зі співпраці "ЄС–Україна", я вимагаю від Генеральної прокуратури організувати для мене та моїх колег (із Європарламенту) відвідування Юлії Тимошенко. Ми також воліємо зустрітися з представником Генпрокуратури Ренатом Кузьміним і обговорити з ним і проблеми реформи судочинства, і питання ув’язнення опозиціонерів", - повідомив Павел Коваль в інтерв’ю українській службі радіостанції "Свобода".

На його думку, зустріч була б корисною як для євродепутатів, так і для Юлії Тимошенко. "Якби зараз випала така можливість, я би змінив свої плани і поїхав до харківської колонії, щоб зустрітися з Тимошенко. Я думаю, така зустріч була би корисна і їй самій, як політику, якого вилучено з політичного процесу. Також це була би підтримка їй, як людині, котра опинилась у такому скрутному становищі. Я особисто знайомий з Тимошенко, ми неодноразово зустрічались, коли вона була головою українського уряду, а також і пізніше, коли вона відвідувала Європарламент уже в статусі одного з лідерів української опозиції", - зазначив він.

Депутат Європарламенту підкреслив, що чинна влада в Україні застосувала норми і стандарти старого законодавства для боротьби з політичними опонентами. "Справу Тимошенко я, як і інші європейські парламентарі, вважаю прикладом нещирості української влади у сфері євроінтеграції", - додав Павел Коваль.

"Дивіться, ось факти, які свідчать про далеку від європейських стандартів практику: Юлію Тимошенко під час судового процесу тримають за ґратами і не дозволяють відвідувати її іноземним та українським правозахисникам; сам процес відбувається у складних умовах (наприклад, проблеми з нормальним облаштуванням зали суду); уже у СІЗО та в колонії Тимошенко не дають можливості пройти нормальне медичне обстеження та отримати медичну допомогу (щоправда, минулого тижня міжнародна делегація лікарів провела обстеження, але домогтися цього вдалось не відразу). Я не збираюсь повчати Україну і вказувати їй, як треба реформувати ту ж систему судочинства, але я би хотів бачити щирість у взаєминах між Києвом і Брюсселем, між Києвом і Варшавою", - наголосив депутат Європейського парламенту.

Як відомо, Павел Коваль є депутатом Європейського парламенту від Польщі. Він представляє групу Прогресивного Альянсу соціалістів та демократів, який підписав з Партією регіонів меморандум про співпрацю.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.