Польща обіцяє відновити пам’ятник у Грушовичах
- Подробиці
- Опубліковано 29.04.2017 20:45
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2273
Могилу вояків УПА може бути впорядковано на кладовищі у Грушовичах після проведення відповідних археологічних досліджень і підтвердження, що в цьому місці справді є останки українців. Про це йдеться в офіційній заяві Інституту національної пам'яті Польщі (ІНПП), повідомляє Укрінформ.
«Польська сторона неодноразово підкреслювала у кореспонденції з українськими партнерами, що існуючий від 1994 року об'єкт на кладовищі у Грушовичах потрібно розібрати, аби провести археологічні дослідження, що мають на меті підтвердити наявність людських останків під пам'ятником, а могила могла б бути упорядкована Міжвідомчою комісією (України — ред.) у співпраці з польською стороною і підлягала б юридичному захисту з боку польської держави. Ми й надалі підтримуємо свою позицію в цьому питанні і готові допомогти українській стороні», - йдеться в заяві ІНПП.
Водночас, польська сторона «із здивуванням» сприйняла інформацію Українського інституту національної пам’яті, що у відповідь на демонтаж пам'ятника у Грушовичах українська сторона призупинить процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України і надання дозволів на проведення робіт з пошуку поховань та впорядкування польських місць пам’яті в Україні.
ІНПП повідомив, що не сприймає аргументи української сторони про те, що в 90-х роках минулого століття у законодавчому полі Польщі існувала «правова порожнина» щодо процедури встановлення пам'ятників. Зазначається, що ІНПП неодноразово інформував українських колег, а також Об'єднання українців у Польщі (ОУП), що «об’єкт у Грушовичах встановлено нелегально».
Водночас, польська сторона відкидає звинувачення у тому, що вона не реагує на акти вандалізму щодо нелегально встановлених українських пам'ятників на своїй території. Прикладом реакції Варшави на акти вандалізму названо негайну реакцію місцевої влади на профанацію могили УПА на українському кладовищі у Пікуличах біля Перемишля чи на горі Монастир біля села Верхрата. Підкреслюється, що після нападів, ймовірно проросійських сил на інші місця пам'яті, ІНПП закликав українську сторону «до діалогу щодо зміни їх форми, написів, що дозволило б на їх легалізацію».
Зазначається, що польська сторона не сприймає також аргументацію українців, що 105 польських пам'ятників на території України є нелегальними, оскільки раніше українська сторона не висловлювала своїх застережень з приводу їх легальності.
ІНПП Польщі також висловив готовність до подальшої співпраці з українською стороною.
Фото showbizo.blogspot.fi
Також з цієї категорії...

Рада ратифікувала угоду з НАТО
1 июл. 2015 г.

В Україні затримали організатора зухвалого...
17 нояб. 2017 г.

Українці у Польщі зухвало пограбували...
23 июл. 2018 г.
Набираючі популярність...

Григорій Немиря: Політична параноя Януковича...
20 апр. 2012 г.

Короткорукие лизоблюды Путина хотят наказать...
14 мая 2012 г.

У Римі закінчилася конференція стосовно...
11 июл. 2025 г.
Останні новини
11.07.2025 23:18
Супермен Трамп і підступний Лютор-путін11.07.2025 11:38
1040 кацапів подохло минулої доби на українській землі10.07.2025 11:29
Збито 178 ворожих повітряних цілейВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні за 11 липня обговорили наступні теми:
Коментарі