Суду над екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко не мало б бути

yangland1

 
Про це заявив Генеральний Секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд в інтерв‘ю tyzhden.ua, повідомляє byut.com.ua.


За його словами, попри рекомендації Ради Європи, Україна так і не змінила формулювання двох статей Кримінального кодексу (ст. 364 та 365), які передбачають кримінальну відповідальність за політичні рішення.

«Саме ці дві статті дозволили ув’язнити колишнього прем’єра Юлію Тимошенко, яку було засуджено за кримінальною справою, відкритою внаслідок політичного рішення. На мою думку, цього судового процесу взагалі не мало б бути. Йдеться про суто політичну відповідальність за підписання газової угоди з Росією», - наголосив він.

«Нині втрачена чудова нагода під час виборів дати українському народу можливість визначити своє ставлення до пані Тимошенко. На жаль, Центральна виборча комісія України вирішила інакше. Дві статті, про які ми згадуємо, дозволили владі вдатися до дій, яких не мусило бути в принципі», - сказав Турбйорн Ягланд.

Генеральний секретар Ради Європи підкреслив, що РЄ наполягатиме на переформулюванні 364 та 365 статей Кримінального кодексу. «Ми вважаємо, що вони мусять бути змінені», - заявив він.

Окрім того, Турбйорн Ягланд зауважив, що Рада Європи буде уважно спостерігати за парламентськими виборами в Україні восени цього року, але ці вибори можуть не бути визнані демократичними, оскільки лідери опозиції позбавлені права брати в них участь.

«Йдеться про дуже прикрі наслідки останніх подій в Україні. Тож цілком можливо, що з суто технічної точки зору вибори будуть вільними та справедливими, але водночас вони не повністю відповідатимуть політичному стандарту, бо лідери опозиції опинилися поза процесом. Це — наслідок того, що справу Тимошенко вирішували не в парламенті, а в суді. Отже, народ позбавлено права визначитися у ставленні до цього політичного лідера», - сказав він.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 жовтня розповів про наступні воєнні ситуації:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.