Штефан Фюле назвав парадоксальними події, що відбуваються в Україні
- Подробиці
- Опубліковано 13.03.2013 21:17
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 8494
Якщо Україна хоче підписати Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом, влада повинна припинити переслідувати опозицію. Про це сьогодні під час дебатів щодо України у Європейському парламенті заявив Єврокомісар з питань європейської політики сусідства та розширення Штефан Фюле, повідомляє byut.com.ua.
«Якщо ми хочемо підписати Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС, то повинні бути виконані рекомендації Ради ЄС, включаючи вирішення питання вибіркового правосуддя», - підкреслив він.
«Настав час почути гарні новини щодо вирішення питання політично-вмотивованого переслідування. Поки справи Тимошенко і Луценка не вирішені і ми не будемо впевнені, що вибіркове переслідування не застосовуватиметься, ми навряд чи зможемо говорити про умови, які є сприятливими для підписання Угоди про асоціацію», - наголосив Єврокомісар.
За словами Штефана Фюле, останні події в Україні виглядають парадоксально для ЄС. Так, з одного боку, президент Віктор Янукович під час саміту Україна-ЄС, який відбувся 25 лютого, запевняв, що рекомендації Ради ЄС, необхідні для підписання Угоди, будуть виконані, включаючи вирішення питання вибіркового переслідування. «З іншого боку, в Україні відбуваються події, які йдуть в розріз з цими обіцянками, зокрема, це стосується позбавлення захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатського мандату», - сказав він.
За словами Єврокомісара, «згідно з висновками місії Кокса-Кваснєвського, ситуація є набагато гіршою, ніж очікували в ЄС».
У цьому зв‘язку Штефан Фюле закликав українську владу «негайно вжити заходи, необхідні для підписання Угоди про асоціацію, та припинити регрес демократії».
Крім того, він наголосив, що важливим є те, щоб місія Кокса-Кваснєвського прозвітувала про прогрес у цих напрямках.
«Якщо ми хочемо підписати Угоду про асоціацію, влада України не повинна більше створювати новин, які викликають наше занепокоєння», - підкреслив Фюле.
У свою чергу Європарламентар Гюннер Хокмарк заявив, що «випадок Сергія Власенка – це ще одне свідчення того, що правляча в Україні партія не робить нічого, щоб Угоду про асоціацію було підписано».
За словами іншого члена Європарламенту Лібора Ручека, «ЄС не хоче бачити як членів парламенту, яких було обрано народом на виборах, позбавляють мандатів».
«Якщо українська влада починає діяти таким чином і говорити з ЄС таким чином, то ми повинні сказати народові України, що ми не приймаємо таку владу», - наголосив Європарламентар Міхаель Галлер.
Також з цієї категорії...
Євгенія Тимошенко розповіла німецьким міністрам...
13 июн. 2012 г.
Кличко та представник місії ОБСЄ...
4 мар. 2014 г.
Рада Європи допомагатиме Україні у...
2 апр. 2014 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі