У висновках Ради ЄС наголосили на важливості для України просунутися до ратифікації Римського статуту

rim statut

 
Рада Європейського союзу у складі міністрів закордонних справ закликала у четвер владу України якнайшвидше піти на юридичні кроки, що дали б можливість Міжнародному кримінальному судові розглянути гадані злочини проти людяності, скоєні на території України минулого й цього року. Про це повідомляє Радіо Свобода, передають «Конфлікти і закони».


У висновках Ради ЄС, яка збиралася на позачергове засідання, присвячене становищу в Україні, знову наголосили на важливості для України просунутися до ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, що Київ зобов’язався зробити за угодою про асоціацію з Євросоюзом.

Цього ж дня у Києві група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект заяви до Міжнародного кримінального суду про визнання Україною юрисдикції цього суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів найвищими посадовими особами Росії, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян. Тексту проекту заяви на сайті парламенту ще немає.

Україна ще не ратифікувала Римського статуту Міжнародного кримінального суду, бо існували застереження, що він може не відповідати чинній Конституції. Але статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву. Зокрема, Україна вже зробила таку заяву про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо підозрюваних злочинів, скоєних попередньою владою в період протистояння Майдану по всій країні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014-го.

Україна заявляє, що має достатньо доказів про участь російських військових і цілих частин у війні проти неї, що триває в частині Донбасу, і наголошує, що це було б неможливо без вказівки чи згоди російського керівництва. Росія заперечує причетність до конфлікту, визнаючи тільки наявність у його зоні «окремих добровольців» із цієї країни. У перебігу конфлікту загинуло понад 5 тисяч людей.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.