Швеція: влада України демонструє продовження вибіркового переслідування
- Подробиці
- Опубліковано 04.02.2013 13:25
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7833
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що висунення Юлії Тимошенко нових обвинувачень свідчить про продовження владою України політики вибіркового переслідування щодо політичних опонентів.
"Я вважаю, що це підтвердження попереднього гіркого досвіду. Вони пред'являють їй одне обвинувачення за іншим. Звинувачення у першому процесі були явно тенденційними та недостатньо обґрунтованими. Отже, на мою думку, усе це політично мотивовано. Подивимось, що буде далі", - сказав Карл Більдт у інтерв'ю радіо Deutsche Welle, повідомляє tymoshenko.ua.
Міністр закордонних справ Швеції вважає, що Європейський Союз повинен реагувати більш жорстко на такий розвиток подій в Україні. "По-перше, слід жорстко реагувати, щоб наша позиція була чітка і зрозуміла, що ми і робимо. Друге – також знаходити з нею спільну мову. Ці переговори ведуться. Зокрема, єврокомісар Штефан Фюле вирушає невдовзі до України. Днями в Брюсселі перебував новий міністр закордонних справ України. Спеціальна місія Європейського парламенту – Кваснєвський та Кокс – також дуже скоро їдуть туди. Питання в тому, чи вдасться нам змінити позицію українського керівництва? Поки що це виходило не дуже успішно", - додав він.
Карл Більдт нагадав, що угода про асоціацію України з ЄС може бути підписана лише за умови поваги Україною базових європейських цінностей. "Безліч подібних розширених угод базується на повазі до верховенства закону, в протилежному разі вони не будуть діяти. А якщо ви не поважаєте верховенства закону в одній площині, то можна запідозрити, що не буде поваги і в інших сферах. Тобто, в цьому зв'язок між тим, що відбувається вибіркове правосуддя, та можливістю реального прогресу з угодою", - зазначив міністр закордонних справ Швеції.
"У грудні Європейський Союз висунув свої умови. Вони були дуже чіткою мовою доведені до відома Києва. Залишається зачекати і побачити. Поза сумнівом, я б дуже вітав, якби була можливість підписати угоду. Але я ще більше вітатиму виконання поставлених вимог", - підкреслив він.
Міністр закордонних справ Швеції вважає, що президенту України варто боятися важкої економічної ситуації у власній країні.
"Економічне становище України справді стає складним. Це матиме політичні наслідки для його влади. У довгостроковій перспективі ситуація в Україні могла б суттєво покращитися завдяки відносинам з Євросоюзом. Чи розуміє він це, я не знаю", - наголосив Карл Більдт.
Також з цієї категорії...
Рада Європи вперше у своїй...
24 янв. 2013 г.
ЕС снимает санкции с Портнова...
11 дек. 2014 г.
ЄСПЛ підтримав позицію Верховного Суду...
10 июн. 2019 г.
Набираючі популярність...
Політичний фронт у Києві?
23 янв. 2025 г.
«Ми віримо і сподіваємось врешті...
23 янв. 2025 г.
ЄС проголосив домовлятися з Трампом,...
23 янв. 2025 г.
Останні новини
23.01.2025 14:57
Політичний фронт у Києві?23.01.2025 10:28
1340 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:
Коментарі