Єврокомісія вкотре нагадала владі Януковича про умови зближення з ЄС

evrokomisiya

 

Європейська комісія вкотре наголошує, що припинення вибіркового політичного переслідування владою України своїх опонентів є умовою зближення країни з Європейським Союзом.


"Залишається значне занепокоєння щодо поваги до верховенства права та посилення судової влади. Справи проти лідерів опозиції та членів колишнього уряду, які не відповідали міжнародним стандартам щодо чесності, прозорості та незалежності судового процесу", - йдеться в оприлюдненому Представництвом ЄС в Україні попередньому звіті Єврокомісії про реалізацію Європейської політики сусідства в Україні.

У документі зазначається, що понад 20 представників колишнього уряду високого рівня або перебувають під розслідуванням, або були засуджені, включаючи колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. "У жовтні 2011 року Тимошенко було засуджено до семи років ув'язнення за перевищення влади у відношенні газових контрактів, які вона уклала з Росією у січні 2009 року. Тимошенко зараз відбуває покарання у виправній колонії. Інші резонансні справи стосуються колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка, яких було засуджено до ув'язнення після звітного періоду", - констатує Європейська комісія.

"Окрім великої кількості процедурних недоліків, серйозне занепокоєння висловлювалося щодо відсутності належного медичного лікування, яким могли би скористатися ув'язнені. Відповідно до кількох звітів, влада здійснювала недопустимий тиск на голову Верховного суду України", - зазначається у звіті.

Крім того, Європейська комісія констатує відсутність значних результатів влади України у боротьбі з корупцією. У 2011 році Україна втратила 18 позицій в Індексі сприйняття корупції Transparency International, посівши 152-е місце серед 187 країн.

"Виконання рішень Європейського суду з прав людини продовжує викликати занепокоєння. Офіційний Київ досі не вжив заходів для виконання "пілотного рішення" щодо справи Іванова, яка стосується зобов'язання України забезпечити ефективний засіб захисту у випадках невиконання судових рішень, прийнятих в Україні.

Виконання цього пілотного судового рішення має особливе значення, тому що воно впливатиме на долю понад 1000 схожих звернень, поданих до Європейського суду з прав людини", - наголошується у звіті.

При цьому Єврокомісія посилається на дані міжнародних та національних правозахисних організацій щодо збільшення кількості скарг щодо катувань і неналежного поводження у пенітенціарних установах і слідчих ізоляторах, а також незабезпечення медичних послуг відповідного рівня.

"Спостерігається надмірне використання заходів досудового ув'язнення. Про проблему переповнення слідчих ізоляторів повідомляли як Уповноважений з прав людини, так і незалежні правозахисники. Існує термінова потреба підвищення обізнаності суддів, прокурорів та інших представників правоохоронних органів з питань боротьби з тортурами та нелюдськими та таким, що принижують гідність, покараннями", - зазначається у звіті.

Крім того, влада України проявляє все більшу ворожість до публічних виявів незадоволення та у деяких випадках намагалася обмежити свободу зібрань. "Кількість судових рішень, які забороняють зібрання, збільшилася у порівнянні з попередніми роками. Потрібні подальші зусилля для заохочення судів враховувати практику Європейського суду з прав людини, замість того, щоб використовувати правові акти радянської доби для обґрунтування своїх рішень", - вважають у Єврокомісії.

У попередньому звіті також наголошується на збільшенні кількості повідомлень про випадки цензури в ЗМІ та утисків журналістів з боку правоохоронних органів, а також на невирішеності питання недостатньої прозорості щодо власників ЗМІ, повідомляє tymoshenko.ua.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби двоє українських героїв отримали поранення різних ступенів внаслідок прицільного вогню з боку російсько-окупаційних військ

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.