Литва: справа Юлії Тимошенко є символом проблем з верховенством закону
- Подробиці
- Опубліковано 13.06.2013 20:37
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 8457
Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко символізує більш широкий спектр проблем в країні з верховенством закону. Про це повідомляється на офіційному сайті Юлії Тимошенко.
"Іноді справа однієї особи символізує піраміду всього процесу. Таким чином, я розумію, що одна людина не повинна бути перешкодою (для підписання угоди про асоціацію України з ЄС- ред.), але якщо ця людина і її справа символізує певний процес у країні, і деякі держави це саме так сприймають, то це абсолютно інша проблема", - цитує видання "The Lithuania Tribune" заяву, зроблену Далею Грібаускайте на саміті глав держав країн Центральної Європи у Братиславі (Словаччина).
За її словами, Україна має певні перспективи для підписання угоди про асоціацію, але для цього влада країни повинна виконати визначені Євросоюзом умови. "Звичайно, ми нагадуємо Україні, що не може бути одностороннього руху, а тому це життєво важливо, щоб в Україні продовжувалися і швидко реалізовувалися реформи у правоохоронній сфері та забезпечувалися права людини", - наголосила Президент Литви.
Як відомо, Литва з 1 липня цього року починає своє головування у Європейському Союзі. Саміт Східного партнерства, на якому може бути підписано угоду про асоціацію України з Євросоюзом, відбудеться у Вільнюсі (Литва) 28-29 листопада 2013 року.
Нагадаємо, Рада Європейського Союзу 10 грудня 2012 року визначила умови для продовження переговорів з владою України щодо перспективи підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом.
"Рада ЄС очікує, що органи влади України усунуть випадки політично мотивованого переслідування без затримок, а також здійснять подальші кроки з реформування судової системи для запобігання таких випадків у майбутньому", - зазначалося у документі.
Після саміту Україна – ЄС 25 лютого 2013 року президенти Європейської Ради та Європейської комісії Херман Ван Ромпей та Жозе Мануель Баррозу заявили, що ключовою умовою для підписання угоди з Україною про асоціацію з Європейським Союзом залишається вирішення питання вибіркового правосуддя. "Підписання угоди про асоціацію ґрунтується на трьох питаннях – це вибіркове правосуддя, виборче законодавство та реформи. Ми, з боку Європейського Союзу, закликаємо, щоб поступ у цих питаннях відбувся до травня цього року", - підкреслив Херман Ван Ромпей.
Також з цієї категорії...

Фірташу світить новий судовий процес
28 окт. 2015 г.

Председатель Венецианской комиссии раскритиковал украинский...
21 мар. 2016 г.

На Львівщині попрощалися з учасником...
23 апр. 2018 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Держава - це Ахметов, Пінчук,...
2 апр. 2025 г.

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
09.04.2025 15:12
Чи зможе НАБУ знайти доказову нитку у справі Шила?09.04.2025 09:35
1270 москалів подохло минулої доби на українській землі08.04.2025 09:56
1290 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 7 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі