ПАРЄ визнала Юлію Тимошенко політичним в'язнем
- Подробиці
- Опубліковано 03.07.2013 12:23
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 8464
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) затвердила доповідь "Відокремити політичну відповідальність від кримінальної", в якій екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко визнано політичним в'язнем. Про це повідомляють «Конфлікти і закони» з посиланням на tymoshenko.ua.
"Доповідь визначає пані Тимошенко політичним в'язнем, згідно з нормою, яку затвердила Парламентська асамблея Ради Європи в жовтні минулого року. Цей момент є дуже важливим для України, яка сподівається невдовзі підписати з Європейським Союзом угоду про асоціацію. Згідно з вимогами Копенгагенського договору, не може бути політичних в'язнів у країнах, які перебувають у близькому партнерстві з ЄС та в перспективі сподіваються на ймовірне кандидатство", - сказав доповідач ПАРЄ з цього питання Пітер Омтцігт у інтерв'ю виданню Тиждень.ua.
За його словами, підготовлена на основі доповіді резолюція ПАРЄ про відокремлення політичної відповідальності від кримінальної не містить прямих згадувань про ситуацію в Україні, оскільки вона є нормотворчим документом. "Як доповідач, я погодився, бо рішення Європейського суду з прав людини стосовно Юлії Тимошенко чітко каже, що її було ув'язнено з інших причин, які не входять до визначення "правові". Тобто - з політичних причин. Згадаємо, що тільки Україна та Росія мають вироки Європейського суду з прав людини за статтею 18 Європейської Конвенції, - за незаконне взяття під варту. Україна - двічі за рік. Найважливіше, на мою думку, - що в резолюції збереглася вимога до країн, чиє законодавство дозволяє під приводом боротьби із зловживанням владою надуживати позбавленням волі, змінити ці закони. Іншим здобутком, вважаю, є те, що сама доповідь була ухвалена без поправок", - пояснив він.
"Ця резолюція містить правові механізми, які можуть допомогти вирішити проблему як Тимошенко, так і Луценко. Бо помилування колишнього міністра внутрішніх справ не означає його повноцінне відновлення в громадянських правах. Він не визнаний невинним", - підкреслив доповідач ПАРЄ.
Пітер Омтцігт також звернув увагу на той факт, що представники правлячої в Україні партії підтримали доповідь. "Оскільки представники української правлячої партії проголосували за неї, то роблю висновок, що мою критику вони вважають справедливою", - наголосив він.
"Україні має бути соромно за себе. Коли країну засуджено на рівні Європейського суду з прав людини, і не за затягування термінів слідства, що трапляється з багатьма країнами, не за якісь процедурні помилки, а за те, що відомі та впливові політики потрапляють за ґрати без законних підстав, вона зобов'язана відмовитися від такої практики, а не звинувачувати інших в упередженому ставленні до себе. Якщо рекомендації доповіді не будуть взяті до уваги, справа може потрапити на розгляд Комітету Міністрів, а Комітет може поставити до дії процедуру моніторингу. Це однозначно означатиме, що країна не виконує зобов'язання, взяті на себе під час вступу до Ради Європи, що її політична практика не відповідає європейським стандартам", - вважає доповідач ПАРЄ.
Також з цієї категорії...
Петиция за исключение России из...
28 февр. 2014 г.
Українці, які працюють у Польщі,...
26 апр. 2018 г.
На кордоні з Україною в...
25 нояб. 2019 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі