Рада Європи допомагатиме Україні у здійсненні реальних реформ
- Подробиці
- Опубліковано 02.04.2014 18:42
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 8009
В.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця взяв участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи, який є головним статутним органом цієї Організації та об'єднує міністрів закордонних справ 47-и європейських країн-членів. У рамках засідання відбулася дискусія щодо ситуації в Україні, зокрема, у контексті військової агресії з боку Російської Федерації.
Про це повідомляє прес-служба МЗС України, передають «Конфлікти і закони».
А.Дещиця подякував членам Комітету міністрів за солідарність та підтримку України у цей складний історичний період для нашої країни. Рада Європи стала першою міжнародною організацією, яка у рішенні свого керівного органу засудила проведення так званого «референдуму» в Автономній Республіці Крим ще до його проведення. Міністр відзначив, що потужний голос Венеціанської комісії, Парламентської Асамблеї та Конгресу Ради Європи було почуто в Україні та у всьому світі.
Глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що Україна ніколи не визнає Крим частиною Росії, оскільки його незаконна анексія суперечить не лише законодавству України, але й порушує фундаментальні основи міжнародного права.
«Велика політична помилка російської дипломатії» - так було охарактеризовано позицію Росії щодо використання питання національних меншин для виправдання військової агресії на території України. «Прогрес у реалізації Рамкової Конвенції про національні меншини було одностайно підтверджено резолюцією Комітету міністрів у грудні 2013 року. Російська Федерація не мала жодних застережень щодо порушень прав російськомовного населення України».
Важливою частиною виступу та подальшого обговорення стало залучення Ради Європи у процес демократичних реформ в Україні. А.Дещиця привітав розроблений Пакет невідкладних заходів як частину Плану дій Ради Європи для України. Серед головних напрямків співпраці на найближчий час - проведення конституційної реформи згідно з європейськими стандартами у тісній співпраці між експертами України та Венеціанської комісії. Програма співпраці передбачає також допомогу у проведенні реформи місцевого самоврядування, прокуратури та судової реформи, а також приведення виборчого законодавства у відповідність до стандартів Ради Європи та ОБСЄ/БДІПЛ.
Підсумовуючи, А Дещиця зазначив: «Я повертаюсь до Києва з дуже конкретним результатом - реальною допомогою Ради Європи у здійсненні реальних реформ».
Також з цієї категорії...
Реальність миротворців: думки експертів щодо...
3 мая 2018 г.
Економістка з Варшавського університету переконує,...
3 авг. 2018 г.
У Польщі Фонд святого Миколая...
14 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
24 янв. 2025 г.
1500 москалів подохло минулої доби...
24 янв. 2025 г.
Збито 25 ворожих БпЛА, 27...
24 янв. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 24 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі