Коментар МЗС України щодо розгортання спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску на українсько-російському кордоні

mzs kordon

 
Із здивуванням ознайомились зі змістом коментаря Департаменту інформації та друку МЗС РФ у зв’язку з рішенням про розгортання спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску на українсько-російському кордоні, в якому Україну, разом з деякими іншими державами-учасницями, звинувачено у нібито неконструктивній позиції щодо даного рішення.


Насправді, Україна від самого початку підтримувала усі кроки, направлені на реалізацію положень Берлінської декларації, ухваленої 2 липня ц.р. міністрами закордонних справ України, ФРН, Франції та РФ. Це, зокрема, стосується і роботи над проектом згаданого рішення Постійної ради ОБСЄ, яке розглядалося комплексним документом, що сприяв би реалізації домовленостей, досягнутих у Берліні. Серед них, зокрема, і розміщення на російських пунктах пропуску «Донецьк» та «Гуково» українських прикордонників до відновлення українською стороною контролю над відповідними пунктами пропуску з української сторони – «Ізварино» та «Червонопартизанськ».

На жаль, єдиною стороною, яка виступила категорично проти комплексного підходу до імплементації Берлінської декларації, виявилася саме делегація Російської Федерації. Ми розчаровані вибірковим підходом російської сторони до виконання досягнутих у Берліні домовленостей.

Делегація України зайняла конструктивну позицію, підтримавши консенсус щодо даного рішення. Водночас, загострення ситуації на багатьох ділянках українсько-російського кордону свідчать про скоріше символічний характер рішення Постійної ради ОБСЄ. Збройні провокації з території РФ проти України фіксуються сьогодні не лише поблизу пунктів пропуску «Донецьк» та «Гуково».

Для здійснення ефективного моніторингу на російсько-українському кордоні, який сприятиме запобіганню постачання зброї та проникнення бойовиків в Україну з території РФ, знадобиться присутність спостерігачів ОБСЄ на всій протяжності російсько-українського кордону. Дискусія на засіданні Постійної ради ОБСЄ під час ухвалення рішення засвідчила, що таку позицію поділяє більшість держав-учасниць ОБСЄ. Розраховуємо, що у цьому питанні російська сторона буде готовою не лише до «жестів доброї волі», про які так багато говорилося її представниками під час підготовки рішення Постійної ради ОБСЄ, а й до практичних кроків з виконання зобов’язань в рамках ОБСЄ та двосторонніх угод.

Прес-служба МЗС України



Коментарі

  +0 #1 Дончанин 2 авг. 2014 г., 20:57:12
Ну, сколько же можно ждать? Дайте же им один раз по морде, но сильно. Поумнеют сразу

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.