Лубківський подав у відставку через угоду з ЄС

lubkivskiy

 
Своє рішення про відставку заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський пояснив незгодою з п’ятничними домовленостями між Україною, Росією та ЄС у рамках Угоди про асоціацію. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, повідомляють «Конфлікти і закони».

«Заява, погоджена у Брюсселі міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, є для мене несподіванкою. Будуть, напевно, озвучені раціональні і практичні роз’яснення. Колись і проти нашої незалежності наводилися вагомі аргументи. Ухвалена заява шле неправильний сигнал усім: агресору, союзникам і, найважливіше, українським громадянам. Саме зараз наша економіка, як під час смертельної хвороби, має самостійно вирвати шанс на життя. Вибір не відкладається, інакше він – не вибір. Я прийняв рішення подати у відставку з посади заступника міністра закордонних справ України і прошу Кабінет міністрів України підтримати моє рішення», – зазначив Лубківський.

Як написав Анатолій Бондаренко на сторінках texty.org.ua, Путін, за згодою ЄС, отримав владу накладати вето на рішення України про своє майбутнє. У п'ятницю увечері ЄС разом з Україною здалися перед вимогами Росії, і відтермінували початок дії угоди про асоціацію на 15 місяців.

«Наразі українська влада буде переконувати нас, що нічого страшного не трапилося - ми отримали економічні преференції, наші товари у Європу підуть без мита тощо. Насправді, вчора фактично відбулася відмова від угоди про асоціацію, лише в більш м'якій формі, ніж це зробив янукович - і на цей раз ініціатива про відмову йшла з боку ЄС, а Україна (нова влада якої обіцяла асоціацію в першу чергу), погодилася на такий розвиток подій», - зазначає Анатолій Бондаренко.

Як повідомляє прес-служби МЗС України, вчора у Брюсселі за результатами тристоронньої міністерської зустрічі у форматі Україна-ЄС-РФ було досягнуто важливих для України домовленостей.

«Європейський Союз погодився продовжити дію режиму автономних торговельних преференцій для українських експортерів до кінця 2015 року. Цей крок сторони ЄС є безпрецедентним жестом підтримки та солідарності з Україною.

Це дасть можливість Україні повною мірою скористатися перевагами зони вільної торгівлі в рамках Угоди про асоціацію. Наші товаровиробники зможуть скористатися перевагами односторонніх преференцій ЄС та отримають додатковий час для пристосування до умов посиленої конкуренції в рамках ЗВТ Україна-ЄС.

При цьому Україні вдасться зберегти баланс між реалізацією положень ЗВТ з ЄС і продовженням дії режиму вільної торгівлі з Росією в рамках Угоди про вільну торгівлю СНД. Домовленості знімають навіть гіпотетичні занепокоєння російської сторони, пов'язані з імплементацією Угоди. Україна та ЄС погодилися також продовжити консультації з Російською Федерацією з питань торгівлі.

Як і планувалося, Україна та ЄС синхронно ратифікують Угоду про асоціацію 16 вересня ц.р. Текст Угоди про асоціацію не зазнає жодних змін», - повідомили у відомстві.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.