Уповноважена ОБСЄ за ініціативою українських медійних організацій почала працювати над створенням місії з прав журналістів у Криму

misiya gurnalistiv

 

Офіс уповноваженої ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович ухвалив рішення працювати над створенням спеціальної місії до Криму з прав журналістів на півострові. Його ухвалено під час зустрічі у Відні керівників Незалежної медіа-профспілки України, Національної спілки журналістів України і Союзу журналістів Росії. Попередньо домовлено, що до місії будуть запрошені Міжнародна федерація журналістів та інші міжнародні медійні організації.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.

Дуня Міятович наголосила, що місія муситиме долати численні проблеми, зокрема, логістичні – вирішити, яким чином добратися до місця, дістати дозвіл від влади обох країн тощо. Вона підкреслила, що не хоче створити місію заради місії, а таку інституцію, яка б була здатна зібрати належну інформацію.

Учасники зустрічі домовилися проводити постійні консультації у процесі створення місії. Дуня Міятович має намір у липні приїхати до Києва і провести зустріч з активом НМПУ і НСЖУ, щоб обговорити існуючі проблеми.

Заступник Генерального секретаря Міжнародної Федерації журналістів Джеремі Діар сказав, що МФЖ дуже зацікавлена у створенні такої місії, аби долати проблеми, пов’язані з правами журналістів у Криму.

Голова медіа-профспілки Юрій Луканов вважає, що «сам факт такого рішення – ще не є перемога. Це лише початок процесу. Місія – це інструмент, яким можна скористатися ефективно, а можна програти. Щоб не програти, треба підключити до процесу, зокрема, кримських журналістів, які живуть у Києві». Він має намір ініціювати таку зустріч найближчим часом.

Виконуючий обов’язки голови спілки журналістів Сергій Томіленко вважає створення місії першим кроком для захисту журналістів у Криму. «Якщо ми будемо наполегливі і професійні, то ми досягнемо свого», - вважає він.

У третій декаді квітня на звітно-виборчій конференції Європейської федерації журналістів у Сараєво НСЖУ і НМПУ закликали Дуню Міятович створити місію для вивчення прав журналістів у Криму. Вона відповіла згодою.

Тоді ж за ініціативою українських медійних організацій ЄФЖ ухвалила заяву щодо збільшення репресій проти журналістів у Криму.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.