Уповноважена ОБСЄ за ініціативою українських медійних організацій почала працювати над створенням місії з прав журналістів у Криму
- Подробиці
- Опубліковано 31.05.2016 15:59
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1108
Офіс уповноваженої ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович ухвалив рішення працювати над створенням спеціальної місії до Криму з прав журналістів на півострові. Його ухвалено під час зустрічі у Відні керівників Незалежної медіа-профспілки України, Національної спілки журналістів України і Союзу журналістів Росії. Попередньо домовлено, що до місії будуть запрошені Міжнародна федерація журналістів та інші міжнародні медійні організації.
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.
Дуня Міятович наголосила, що місія муситиме долати численні проблеми, зокрема, логістичні – вирішити, яким чином добратися до місця, дістати дозвіл від влади обох країн тощо. Вона підкреслила, що не хоче створити місію заради місії, а таку інституцію, яка б була здатна зібрати належну інформацію.
Учасники зустрічі домовилися проводити постійні консультації у процесі створення місії. Дуня Міятович має намір у липні приїхати до Києва і провести зустріч з активом НМПУ і НСЖУ, щоб обговорити існуючі проблеми.
Заступник Генерального секретаря Міжнародної Федерації журналістів Джеремі Діар сказав, що МФЖ дуже зацікавлена у створенні такої місії, аби долати проблеми, пов’язані з правами журналістів у Криму.
Голова медіа-профспілки Юрій Луканов вважає, що «сам факт такого рішення – ще не є перемога. Це лише початок процесу. Місія – це інструмент, яким можна скористатися ефективно, а можна програти. Щоб не програти, треба підключити до процесу, зокрема, кримських журналістів, які живуть у Києві». Він має намір ініціювати таку зустріч найближчим часом.
Виконуючий обов’язки голови спілки журналістів Сергій Томіленко вважає створення місії першим кроком для захисту журналістів у Криму. «Якщо ми будемо наполегливі і професійні, то ми досягнемо свого», - вважає він.
У третій декаді квітня на звітно-виборчій конференції Європейської федерації журналістів у Сараєво НСЖУ і НМПУ закликали Дуню Міятович створити місію для вивчення прав журналістів у Криму. Вона відповіла згодою.
Тоді ж за ініціативою українських медійних організацій ЄФЖ ухвалила заяву щодо збільшення репресій проти журналістів у Криму.
Також з цієї категорії...
Минулий тиждень не приніс жодних...
18 нояб. 2013 г.
Крымские курсанты после отказа присягать...
11 окт. 2015 г.
Відомі українські літератори представляють Україну...
16 мая 2019 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі