​НМПУ закликає уряд і Сейм Польщі відмовитися від практики обмеження прав і свобод журналістів в країні

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) висловлює солідарність польським колегам з приводу розвитку тривожних тенденцій у стосунках влади і парламенту країни з медіа. Про це повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України, передають «Конфлікти і закони».


Як стало відомо, зранку у суботу, 17 грудня, охорона спікера не дозволила журналістам, які акредитовані в польському парламенті, увійти до будівлі Сейму. Представники правлячої партії Польщі «Право і Справедливість» заявили про намір створити при Сеймі Медійний центр, який стане ключовим місцем взаємодії політиків і журналістів. Нинішня влада планує обмежити журналістам доступ до будівлі Сейму. Безпосередньо до будинку, де проводяться засідання Сейму, допускатимуться лише журналісти кількох інформаційних телеканалів, які роблять прямі включення.

Заплановані владною партією зміни викликали протести в журналістському середовищі країни і звинувачення влади у цензурі, порушенні свободи ЗМІ та базових громадянських прав. Більшість польських ЗМІ вважають це наступом на свободу ЗМІ в Польщі.

Також, за повідомленням бєларуського «Радіо Рация», польський уряд прийняв рішення про зменшення фінансування телеканалу «Бєлсат» на 2017 рік на 2/3, в порівнянні з 2016 роком. Більш того, неофіційні джерела стверджують, що «Бєлсату» передали вказівки перевести єдиний в світі бєларуськомовний телеканал на мовлення російською мовою.

На думку директорки телеканалу «Бєлсат» Агнєшки Ромашевської-Гузи «кому це дійсно потрібно, то це росіянам і так званому «русскому міру». Це найвигідніше їм, тому що ми репрезентуємо інформаційну політику Заходу, ми – єдиний телеканал, який мовить бєларуською, єдиний в Бєларусі. Ліквідація каналу означає, що «русскій мір» матиме ще більший вплив, а він і так достатньо великий».

Не можна також не враховувати того факту, що і в Україні проживає майже 300 тисяч бєларусів і ніхто не піддає сумніву беззаперечного внеску «Бєлсату» у протидії інформаційній війні з боку російських медіа.

А зменшення польським урядом фінансування телеканалу «де-факто означає його ліквідацію», стверджує Агнєшка Ромашевська-Гузи.

Незалежна медіа-профспілка України, висловлюючи підтримку польським колегам, закликає уряд і Сейм Польщі відмовитися від практики обмеження прав і свобод журналістів в країні та дотримуватись принципів діалогу і порозуміння, а не тиску і цензури у стосунках з представниками медіа.

Фото прес-служби НМПУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.