Перший за 8 років президентський візит з Києва до Лондона
- Подробиці
- Опубліковано 18.04.2017 19:16
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1811
Дводенне перебування президента Петра Порошенка у Великій Британії 18-19 квітня мало б бути одним з непомітних для більшості британців робочих візитів закордонних посадовців до Лондона. Але для України та Британії це важливий крок у відносинах з паузою, яка тривала близько 8 років, пише «Голос Америки».
Останнім українським президентом в гостях у Лондоні у січні 2009 року був Віктор Ющенко. У Британії не бажали подавати руки сумнозвісному наступнику Ющенка і попереднику Порошенка.
«Той факт, що візиту колишнього президента віктора януковича до Лондона так ніколи і не було, розповідає окрему історію. Я знаю, що його уряд намагався влаштувати такий візит, але британський на це не відповідав взаємністю», - сказав в інтерв’ю британський дипломат Роберт Брінклі, який працював послом у Києві 2002-06 рр.
Співрозмовник «Голосу Америки» висловив думку, що головними темами у теперішніх розмовах сторін у Лондоні буде російська агресія щодо України, а також подолання української корупції.
Обидві проблеми мають близький стосунок до Великої Британії.
Британські уряди не можуть знайти спільної мови з москвою від часу жорстокого убивства росіянина Олександра Литвиненка у Лондоні 2006 року.
москва відмовилася від британського прохання видати підозрюваних в отруєнні Литвиненка, а в Лондоні недвозначно заявили, що застосування радіо-активного полонію вказує на можливу причетність державних структур. володимир путін засвідчив, що йому не чужа більшість методів роботи радянського КГБ.
Українська корупція також має стосунок до Лондона, бо хабарники - посадовці та пов’язані з владою підприємці з різних країн використовують британську фінансову систему для відмивання вкрадених коштів та люблять вкладати гроші у нерухомість в британській столиці.
За даними Світового банку, у розвиткових країнах посадовці розграбовують від $20 до $40 мільярдів щороку, і більшість тих грошей перекочовують з бідних країн у багаті.
Британський журналіст Олівер Баллоу, в своїй останній статті в Guardian, детально показує на прикладі України, як поєднання або навмисних дій, або бездіяльності українських державних органів та британських установ дозволяє підозрюваним у корупції особам зберегти гроші сумнівного походження.
Буллоу доходить висновку, що обіцянки Терези Мей ще з часів, коли вона була міністром внутрішніх справ Британії про допомогу у репатріації заплямованих корупцією коштів, не спрацьовують.
У квітні 2014 року міністр Тереза Мей обіцяла «забезпечити українському уряду практичне лідерство і сприяння у його намаганнях виявляти і повертати кошти, награбовані режимом януковича».
Пані Мей від цієї обіцянки не відмовлялася, отже роботи - непочатий край.
Роберт Брінклі сказав «Голосу Америки», що «британський уряд дуже прагне очистити цю сферу і покращити репутацію Лондона».
Він вказує, що «нещодавно у Лондоні зробили новий крок до прозорості із запровадженням реєстру осіб - власників майна, і британський парламент нещодавно схвалив британську версію «Акту Магнітського», щоб особи, винні в утисках прав людини, не могли зберігати вкрадені гроші в Лондоні».
«Отже, - вважає Роберт Брінклі, - британський уряд намагається працювати з цією проблемою».
Фото AFP
Також з цієї категорії...
Євгенія Тимошенко та Григорій Немиря...
20 июн. 2013 г.
З 25 серпня угорський лоукостер...
25 авг. 2017 г.
Експерти Європейської ради з закордонних...
7 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі