​Польсько-українські відносини складні через конфлікт пам’яті

Доктор Адам Ебергардт, директор Центру східних досліджень у Варшаві, очікує від України більшого розуміння у відношенні до польських справ. Гість Першого каналу Польського радіо відреагував таким чином на слова прем’єрки Беати Шидло про необхідність для України продемонструвати власне прагнення «внести ясність щодо різниць та історичних подій».


Польська прем’єрка зробила таку заяву в п’ятницю у Брюсселі при нагоді саміту «Східного партнерства», на якому зустрілися представники 28 країн ЄС та 6 країн, що входили до складу колишнього Радянського Союзу, повідомляє Польське радіо.

За оцінкою доктора Адама Ебергардта, польсько-українські відносини дуже складні через конфлікт пам’яті: «Не йдеться про те, що Польща хоче облаштовувати українські відомства, що ми маємо бажання впливати на те, як виглядає українська політика. Але ми очікуємо певного розуміння, мінімального розуміння у відношенні до Польщі».


Адам Ебергардт висловив побоювання щодо того, чи Україна, в якій, власне, відбувається процес трансформації, і яка шукає героїв, аби визначити власну ідентичність, є в стані відповісти на польські потреби. Він підкреслив, що не всі постаті, яких східні сусіди Польщі вважають героями, можуть бути визнаними такими самими поляками.

Фото Facebook



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.