​Human Rights Watch визначає, що Україна не справляється із захистом прав людини

В Україні погіршився захист прав людини в 2017 році, наголошує міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch в своєму звіті з захисту прав людини в світі - дослідженні, що охоплює 90 країнах по всьому світові, повідомляє «Голос Америки».


Пріоритетами в Україні на 2018 рік, на думку правозахисників, має стати притягнення до відповідальності тих, хто вчинює напади на журналістів, борців з корупцією та правозахисників, покарання відповідальних за зникнення людей та катування.

«Минулого року Україна ставилась до зобов’язань в сфері захисту прав людини як до необов’язкового компоненту, - наголосила Таня Купер, дослідник Human Rights Watch щодо України, - влада вдається до недемократичних дій і пропонує нові закони, які шкодять основоположним свободам в Україні».

«Виправдовуючись необхідністю протистояти військовій агресії росії на Сході України та антиукраїнській пропаганді, протягом останніх місяців уряд України зробив кроки з обмеження свободи волевиявлення, ЗМІ та зібрань», - йдеться у звіті. Зокрема, у березні уряд прийняв законодавство, що накладає кримінальні штрафи на активістів - борців з корупцією, якщо вони не надають в публічному доступі інформацію про свої активи. У липні президент Порошенко ініціював законопроект, яким вводяться надмірні вимоги електронного декларування для неприбуткових організацій, наголошується в звіті.

Навіть через чотири роки після «Майдану» уряд, видається, не бажає проводити справжні переслідування причетних до більше ніж 100 смертей та інших численних злочинів.

Окремі розділи звіту присвячено порушенню прав людини на сході України та в Криму. Всі сторони збройного конфлікту на сході України піддавали цивільних осіб та цивільну інфраструктуру небезпеці, наголошує звіт.

Практично нікого не було притягнуто до відповідальності за катування затриманих, таємні затримання та інші порушення, пов’язані зі збройним конфліктом.

В ДНР/ЛНР верховенство права відсутнє, стверджують правозахисники, наводячи приклади затримання науковця Ігоря Козловського та дописувача «Радіо Свобода» Станіслава Асєєва, який все ще перебуває в ув’язненні.

У звіті наголошується, що наприкінці 2016 року СБУ відпустило всіх тих, кого незаконно таємно утримувало в своєму підрозділі в Харкові. Однак, СБУ все ще заперечує свою причетність до таємних затримувань.

Правозахисники наголошують на кризі в сфері захисту прав людини в Криму, яка почалась після російської окупації півострова, і, зокрема звертають увагу на переслідування кримських татар.

Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.