​Українська влада очікує від Польщі роз’яснення і хоче змінити польський закон про ІНП

Про те, що Україна вважає необхідною зміну новелізації закону стосовно польського Інституту національної пам’яті, повідомив український віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. 16 лютого він прибуде з візитом до Варшави, де заплановано його зустріч з віце-прем’єром, міністром культури Польщі Пйотром Ґлінським, повідомляє Польське радіо.


Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко заявив, що Україна зацікавлена в зменшенні напруги у взаєминах з Польщею. За його словами, погіршення відносин між обома країнами останнім часом нерідко штучно накручують різні політичні сили, в тому числі зовнішні чинники. Проте, з другого боку, як додав Павло Розенко, Україна не може не реагувати на нещодавню новелізацію польського закону про ІНП. Віце-прем’єр-міністр пояснив, що новелізація може впливати на права і свободи українців, зокрема тих, що перебувають у Польщі. «Ми очікуємо від польської сторони не лише роз’яснення (...). Ми вважаємо, що закон має бути змінений», – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Зустріч польського та українського віце-прем’єрів узгоджено при нагоді візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну торік.

Проти новелізації закону про Інститут національної пам’яті Польщі виступили представники найвищої української влади, в тому числі президент і парламент. У новелізації закону про ІНП передбачено до трьох років позбавлення волі за заперечення злочинів українських націоналістів.

Інститут національної пам’яті у Варшаві. Фото Wikimedia Commons



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.