​Анджей Дуда вважає, що поляки та українці потрібні одні одним, аби Польща і Україна були сильними та безпечними

«Пам’ять про злочини зобов’язує нас підтримувати минуле на міцному фундаменті правди, а не фальші, забуття, витіснення», - написав президент Польщі Анджей Дуда у листі до учасників жалобних заходів у роковини злочину в Гуті-Пеняцькій на Львівщині. Він додав, що Польща та Україна «потрібні одна одній для того, аби обидві країни були сильними та безпечними», повідомляє Польське радіо.


Під час недільних урочистостей у 74 роковини злочину в Гуті-Пеняцькій державний секретар в Канцелярії президента Польщі Адам Квтяковський прочитав листа від президента Анджея Дуди до учасників події.

Президент Польщі звернув увагу, що злочин, вчинений 74 роки тому, призвів до загибелі приблизно тисячі невинних людей.

«Ви зустрічаєтесь нині у місці, яке 74 років тому, протягом одного дня, з великого, сповненого життя села, перетворилося у мертву пустку. Злочин геноциду, вчинений тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського ІІІ Рейху та українськими націоналістами призвів до знищення приблизно тисячі людей, польських жителів Гути-Пеняцької та євреїв й утікачів з інших місцевостей Волині та Поділля, яких вони переховували», - зазначив Анджей Дуда.

«Невинна смерть, заподіяна тільки тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю», - додав президент. За словами Анджея Дуди, не можна забувати про злочин у Гуті-Пеняцькій та відвертати він нього очі. «Ми, сучасні поляки, винні це нашими вбитими співвітчизниками. Але це також наш обов’язок щодо наших нащадків: пам’ятати та робити висновки», - наголосив президент.

«Пам’ять про вчинену тут різню також зобов’язує нас підтримувати минуле на міцному фундаменті правди, а не фальші, забуття та витіснення. Ми, поляки, хочемо добрих відносин з українцями», - говориться у листі.

«Наші народи потрібні один одному, аби обидві наші держави були сильні та безпечні», - підкреслив він. «І тому нам потрібна також пам’ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року – аби нічого подібного ніколи більше не повторилося і аби наші відносини підтримувалися на міцних позиціях та взаємній довірі», - зазначив Анджей Дуда.

У лютому 1944 року у неіснуючому нині селі у Львівській області польських жителів вбили підрозділи української дивізії СС Галичина. За різними даними, у Гуті-Пеняцькій загинуло від 600 до 1200 осіб.

Фото PAP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 грудня обговорив наступні фронтові теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.