Глава МЗС України розповів про українсько-польські відносини у часописі «Rzeczpospolita»
- Подробности
- Опубликовано 06.03.2018 10:29
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 1182
«Польща та Україна мають за собою сотні років нелегкої, часто прямо трагічної історії. Та чи є в Європі країни, які з собою межують і в історії своїх відносин не мали кривавих сторінок? Що сталося б із Європейським Союзом, якби тепер кожна країна повитягала з минулого свої жалі і претензії?» – запитує у виданні «Rzeczpospolita» міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє Польське радіо.
Як читаємо, на його погляд, висхідною точкою польсько-української історії були не війни та конфлікти, а мирне співіснування протягом століть. Це підтверджує нинішня ситуація: «Поляки та українці – це дві надзвичайно близькі нації з подібними мовою, культурою, менталітетом та цивілізаційними цінностями», – відзначив Павло Клімкін.
Автор написав про глибоку надію, що нинішні непорозуміння не зруйнують цих досягнень: «Я абсолютно переконаний, що немає об’єктивних причин погіршення польсько-українських відносин». Як додав український міністр, їх прикрила «непотрібна і шкідлива для обох народів хвиля історичних розрахунків, яку викликали політики та ЗМІ». За його словами, «до історії слід ставитися з великою повагою й обережністю. Не можна витягати окремих подій з контексту, перекручувати фактів відповідно до актуальної потреби».
«Недопустимо також привласнювати історію, приписувати собі виключне право на правду. Звісно, існують об’єктивні історичні факти, але також кожен народ, кожна держава дивиться (...) з певною дозою суб’єктивності», – написав міністр Павло Клімкін.
На думку очільника української дипломатії, від ескалації спорів не виграє ні Польща, ні Україна, а лише росія. А це дозволяє припускати, що ідею поратися при польсько-українській історії підсунув польським націоналістам ніхто інший, як російські спецслужби. Коли взяти до уваги «брекзит», втручання у вибори в США та референдуми в Нідерландах і Каталонії, ці підозри здаються дуже ймовірними», – зазначив глава МЗС України.
На закінчення дописувач додав, що Польща та Україна мають перед собою спільне сьогодення і, як він надіється, також майбутнє. «Я готовий до щирого діалогу з польськими колегами, щоб разом з ними вшанувати пам’ять наших жертв кожної національності, просити прощення і прощати. Я готовий взяти на себе відповідальність за повернення наших відносин до нормальності і стандартів цивілізованого, європейського діалогу. На жаль, як досі, не бачу такої готовності з польського боку. Попри те, я переконаний, що іншого виходу не існує. Тому я закликаю українців і поляків, які цінують нашу спільну спадщину, не мовчати і взяти слово в ім’я примирення», – написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Павло Клімкін. Фото PAP
Также из этой категории...

В Україні немає комплексного погляду...
1 мая 2017 г.

Україна наблизилась до ЄС, але...
27 февр. 2018 г.

Польське кладовище впорядковує молодь з...
5 авг. 2018 г.
Набирающие популярность...

Кримський міст, як і кремль,...
29 июн. 2022 г.

Оперативна інформація станом на 18.00...
29 июн. 2022 г.

У київському метро поліція затримала...
29 июн. 2022 г.
Последние новости
29.06.2022 21:35
Завершение формирования НАТО29.06.2022 20:53
У київському метро поліція затримала пасажира з наркотиками29.06.2022 17:35
Кримський міст, як і кремль, мають бути зруйнованіК сожалению, враг продолжает ракетные обстрелы украинских городов. Сегодня интенсивность обстрелов немного уменьшилась
Комментарии