Україна отримала статус аспіранта на вступ до НАТО
- Подробности
- Опубликовано 10.03.2018 20:36
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 1181
Двері Північноатлантичного союзу відкриті для будь-якої європейської країни, якщо вона відповідає певним вимогам, готова взяти на себе певні зобов’язання і вносить вклад до безпеки Євроатлантичного регіону.
У цей час чотири країни визнали, що вони прагнуть стати членами цього оборонного союзу: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія і Україна, йдеться на офіційній сторінці НАТО, повідомляє «Голос Америки».
Торік членом НАТО стала Чорногорія, а інша колишня югославська республіка отримала запевнення, що вона отримає запрошення після досягнення угоди з Грецією щодо зміни у назві країни (одна з провінцій Греції також називається Македонією).
Дотепер в альянсі офіційно не визнавали прагнення України до набуття членства. Ще більше, після загострення відносин між Україною і Угорщиною з приводу угорської меншини на Закарпатті, це питання стало навіть більш сумнівним. Раніше, на саміті в Бухаресті в 2008-му році, союзники погодились, що Грузія та Україна в майбутньому також будуть членами НАТО.
Тепер, коли Україна отримала статус країни-аспіранта, яка висловлює бажання стати членом оборонного союзу, вона повинна отримати запрошення до інтенсивного діалогу і проводити необхідні реформи, йдеться у поясненні НАТО.
Президент України Петро Порошенко привітав визнання альянсом прагнення України. Він сказав, що наступний крок у цьому процесі буде План дій щодо членства. Про це було сказано в листі президента генеральному секретареві Єнсу Столтенбеґу в лютому цього року і в ході дуже інтенсивної, але так званої «тихої» дипломатії. А приблизно два тижні тому президент сказав, що розглядається можливість внести додаток до преамбули до Конституції про прагнення України вступити до ЄС і НАТО.
Остаточне рішення щодо цього мусить мати підтримку двох третин складу Верховної Ради.
Фото rferl.org
Также из этой категории...

Європейський суд з прав людини...
17 апр. 2012 г.

Спостерігачів ОБСЄ не пустили до...
30 окт. 2012 г.

За напад на ходу українців...
05 июля 2017 г.
Набирающие популярность...

«Back in USSR?»
16 февр. 2020 г.

В мире животных...
27 марта 2020 г.

Суд відправив за грати на...
16 апр. 2021 г.
Последние новости
16.04.2021 21:06
Пленарне засідання Верховної Ради України 16 квітня 2021 року16.04.2021 19:36
Учора російські окупанти 7 разів порушили режим тиші16.04.2021 14:12
Генеральний секретар Володимир Олександрович ЗеленськийМинулої доби і до опівдня сьогодні бойових втрат серед військовослужбовців Збройних Сил України, на щастя, зафіксовано не було
Комментарии