​Минають 71-і роковини операції «Вісла»

Сьогодні минають 71-і роковини операції «Вісла». Рішенням партійного і державного керівництва Польської Народної Республіки, 28 квітня 1947 року почалося примусове виселення українських мешканців з їхніх етнічних територій у Південно-Східній Польщі (Лемківщині, Надсяння, Підляшші, Холмщині) на так звані «повернені землі», тобто терени на заході Польщі та Помор’ї, землі, які до 1945 року належали Німеччині. Виселення тривали понад три місяці, до кінця липня, повідомляє Польське радіо.


Внаслідок операції «Вісла» примусово депортовано понад 140 тисяч громадян Польської Народної Республіки – українців, лемків, бойків, а також людей з мішаних польсько-українських сімей.

Приводом для проведення акції «Вісла» була смерть генерала Кароля Свєрчевського, який загинув у засідці УПА. Польська комуністична влада оголосила, що виселення українського населення зумовлене необхідністю ліквідації підпілля УПА в Польщі, щоб таким чином «остаточно вирішити українську проблему в Польщі». Тоді як насправді головною ціллю депортації було знищити і цілковито асимілювати українську спільноту.

У 1990 році операцію «Вісла» засудив Сенат Польщі, а в 2002 році президент Польщі Алєксандер Кваснєвський висловив співчуття з приводу виконання цієї акції. У 2007 році – у 60 роковини операції – президенти Польщі Лєх Качинський та України Віктор Ющенко у спільній заяві засудили «Віслу».

Фото Tomasz Kuran aka Meteor2017



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.