Польща оголосила пріоритети головування в Радбезі ООН - міжнародне право і Україна
- Подробиці
- Опубліковано 04.05.2018 11:54
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1429
Заходи з метою посилення ролі міжнародного права будуть одним з головних пріоритетів травневого головування Польщі у Раді безпеки ООН. На прохання Варшави у порядку денному Радбезу буде теж проблема війни на сході України, повідомляє Польське радіо.
Посол Польщі в ООН Йоанна Вронецька представила у четвер, 3 травня, програму польського головування в РБ ООН.
Під час зустрічі з польськими мас-медіа вона сказала, що, згідно з традицією, кожна країна, яка починає головування, мусить виконати завдання, що випливають зі статутної діяльності Радбезу, але найбільш важливим для Польщі питанням буде посилення ролі міжнародного права. У присвячених цьому відкритих дебатах під назвою «Роль Ради безпеки ООН у посиленні міжнародного права у контексті збереження міжнародного миру та безпеки», запланованих на 17 травня, візьме участь президент Анджей Дуда.
«Польща підготувала широке вивчення проблематики. Потрібно обміркувати те, що слід ще зробити, аби норми права дотримувалися», – сказала Йоанна Вронецька.
Пріоритетом польського головування буде теж дотримання гуманітарного права та захист цивільних осіб, що стали жертвами бойових дій. Ця тема часто з’являється у Раді безпеки під час дискусії про війну в Сирії та ситуацію рогінджа, які змушені були втікати з Бірми, – зауважила Вронецька.
22 травня з ініціативи Польщі будуть проведені дебати за участю міністра закордонних справ Яцека Чапутовича та політиків з інших зацікавлених держав. Відбудуться додаткові заходи, зокрема дискусійні панелі, присвячені ситуації осіб, поранених під час бойових дій, та питанням доступу гуманітарних організацій до цивільного населення у зонах бойових дій.
З ініціативи Польщі у Раді безпеки відбудеться теж дискусія про ситуацію в Україні.
«Єдність у Раді надзвичайно важлива, бо тільки тоді наше послання всьому міжнародному товариству є зрозумілим. Тільки тоді ми можемо щось змінити», – наголосила Вронецька.
Йоанна Вронецька. Фото РАР
Також з цієї категорії...
Західні оглядачі висловили думки про...
31 окт. 2016 г.
Павло Клімкін: «Українські біженці у...
12 янв. 2018 г.
Фонд підтримки мігрантів (EWL S.A.)...
27 авг. 2018 г.
Набираючі популярність...
Пропаганда та залякування - як...
3 нояб. 2024 г.
15 років позбавлення волі з...
4 нояб. 2024 г.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження...
4 нояб. 2024 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі