​Генсек НАТО: росія має вивести свої війська з України

НАТО підтримує Грузію та Україну. На цьому було наголошено під час другого дня саміту Північноатлантичного альянсу в Брюсселі. Ситуація в Грузії та Україні є однією з тем зустрічі лідерів 29 держав цієї організації. Вступ України та Грузії до НАТО поки неможливий, але Альянс висловив підтримку для обох цих країн через конфлікти з росією, повідомляє Польське радіо.


Згідно із вчорашньою декларацією, лідери країн НАТО засудили російську анексію Криму, дестабілізацію на сході України, а також агресію росії в Грузії 2008 року.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ повторив сьогодні цю декларацію під час зустрічей з президентами обох держав. «НАТО твердо підтримує український суверенітет та територіальну цілісність. Ми рішуче засуджуємо російську незаконну анексію Криму. Ситуація на сході України є серйозною і кожного дня на сході постійно відбувається порушення режиму припинення вогню та прав людини. росія має особливу відповідальність і вона повинна вивести свої війська та припинити підтримку для бойовиків в Україні», – сказав очільник НАТО.

Грузія та Україна заявляють про намір вступити до НАТО. Про це у Брюсселі сказав президент Петро Порошенко. «Інтеграція з Європейським Союзом і НАТО є найважливішим завданням моєї закордонної політики та політики моєї країни», – зазначив він.

10 років тому на саміті НАТО в Бухаресті Грузія та Україна отримали обіцянки вступу до НАТО після виконання усіх умов. Однак поки прийняття обох держав у лави Альянсу є неможливим через обережні відносини Заходу з росією. Проте, НАТО підтримує реформи в обох країнах, зокрема у військовій сфері. У Грузії та в Україні Альянс реалізує програми підтримки.

Нагадаємо, перед початком саміту НАТО у Брюсселі президент Польщі Анджей Дуда висловив надію, що раніше чи пізніше Грузія та Україна стануть членами Північноатлантичного альянсу.

Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.