​Економістка з Варшавського університету переконує, що українці - це один з імпульсів зростання польської економіки

«Rzeczpospolita» кілька дописів присвятила українським працівникам у Польщі. «Українські заробітчани відіграють усе більшу роль не тільки на ринку праці. Для багатьох фірм, у тому й телекомів і банків, вони вже складають важливу групу клієнтів, вони стають нею також як покупці авто чи житла», - цитує видання Польське радіо.


Згідно з даними дослідження фірми ARC Rynek i Opinia, майже кожний четвертий українець, який працює в Польщі, купив тут авто, 5% придбало за останні п’ять років нерухомість. А 45% працівників з України планують такі покупки у майбутньому, найчастіше завдяки кредитам з польських банків.

Економістка з Варшавського університету Малґожата Старчевська-Кжиштошек переконує, що українці – це один з імпульсів зростання польської економіки.

У коментарі цього видання «Даймо українцям нормально жити» читаємо про те, що українські працівники поступово вливаються у польську дійсність, у великих містах їх чути на вулицях, крамницях і автобусах. Цю велику хвилю імміграції можна порівняти з тією, що її спостерігали після 2007 року у Великій Британії, коли там з’явилися тисячі поляків.

Чи готове польське суспільство до цього? Останнє, березневе, опитування громадської думки показало, що лише 24% поляків відчуває симпатію до українців, а 40% - відразу. Раніше було навпаки. «Може, це тимчасове коливання викликане, наприклад, суперечками на політичному рівні, оскільки раніше (за винятком 2016 року) симпатія до наших східних сусідів поступово зростала. Гірше було б, якби виявилося, що така тенденція стала перспективним трендом», - пише авторка статті і закликає своїх краян ставитися до заробітчан з-над Дніпра не тільки як до резерву польського ринку праці, а, перш за все, як до людей, які в Польщі хочуть працювати, заробляти і просто нормально жити.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.