Глава УГКЦ молився на Ясній Горі за примирення поляків і українців
- Подробиці
- Опубліковано 27.08.2019 12:27
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 915
«Те, що відбувається у ці дні на Ясній Горі у наших взаємовідносинах, - це велике Боже благословення та реалізація пророчого бачення св. Івана Павла ІІ про два братні і дуже близькі один одному слов'янські народи», - заявив на Ясній Горі у Ченстохові український греко-католицький архієпископ Станіслав Шевчук, повідомляє Польське радіо.
Предстоятель Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Станіслав Шевчук виступив у понеділок зі своїми роздумами під час вечірньої молитви у ченстоховському санктуарії.
У спільному молебні взяв також участь голова Конференції Єпископату Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький. Присутні були примас Польщі архієпископ Войцєх Поляк та інші ієрархи, котрі у вівторок спільно з архієпископом Шевчуком візьмуть участь у зустрічі Ради єпархіальних єпископів. Йтиметься, зокрема, про ініціативу оголошення Івана Павла ІІ заступником польсько-українського примирення.
«Нехай добрий Бог, за заступництва святого Івана Павла ІІ та підтримки Пресвятої Богоматері у її чудовій ясногірській іконі, допоможе польському та українському народові зміцнювати мир, взаємний добробут та сусідство, аби завжди охоче та з радістю ділитися між собою своїми духовними дарами на славу Божу», - молився у понеділок архієпископ Шевчук.
Він подякував за «постійну молитву за мир для України та невинних жертв тієї несправедливої війни», яка, як додав, досі триває на українській землі. На його погляд, «драматичні події, пов’язані з війною на сході України та політичне напруження у різних частинах світу, ще сильніше нас об'єднали між собою і показали, наскільки ми взаємно потрібні у спільних діях».
«Особливим вираженням цієї близькості з нами є нинішня ініціатива, аби спільно з головою Конференції Єпископату Польщі архієпископом Станіславом Ґондецьким, аби тут, у ясногірському санктуарії, духовному центрі Польщі, оголосити святого Івана Павла ІІ заступником польсько-українського примирення», - сказав архієпископ Шевчук.
Вчорашній вечірній Ясногірський апель (спільна молитва) завершив понеділкові урочистості до свята Пресвятої Ченстоховської Діви Марії.
Архієпископ Шевчук також під час своєї молитви нагадав, що він не перший український ієрарх, який молиться на Ясній Горі. «Як і мої попередники, кардинали Мирослав Іван Любачівський та Любомир Гузар, котрі багато років тому стояли перед її чудовою іконою, прагну також і я висловити подяку Ясногірській Божій Матері за усі вираження духовної підтримки та солідарності, показані останнім часом з боку ієрархів, духовенства та вірних Римо-католицької церкви у Польщі», - сказав український священик.
Нагадуючи про цьогорічні ювілеї: 40-річчя першого паломництва Івана Павла ІІ до Польщі, 30-річчя повалення берлінської стіни та 30-річчя легалізації Греко-католицької церкви в Україні, архієпископ Шевчук зауважив, що «у цих подіях показане чудодійне заступництво Божої Матері та особи св. Івана Павла ІІ». «Це вони повалили комунізм та показали цілому світу мучеництво стількох відомих і невідомих свідків Христа у Східній Європі, і ми зобов’язані їм відродженням вільної Польщі та вільної України», - сказав український ієрарх.
Він нагадав, що у 1988 році на Ясній Горі тодішній примас Польщі кардинал Юзеф Ґлємп привітав кардинала Любачівського, який спільно з єпископами, духовенством та вірянами з України прибув до Ченстохови на ювілей 1000-річчя хрещення Київської Русі.
«Все це сталося з натхнення великого папи, святого Івана Павла ІІ, котрий у своєму виступі під час перебування у Перемишлі 2 червня 1991 року вперто просив: як же ж я щиро хотів би, аби ювілейні урочистості на Ясній Горі від 1988 року стали пророчими, аби Бог прийняв їх як символ примирення і справжнього братерства українців та поляків. За останні століття наші народи дуже сильно постраждали. Нехай цей досвід служить очищенням, що полегшить дивитися на суперечки та претензії здалеку, і, перш за все, полегшить прощення минулих кривд», - навів слова Івана Павла ІІ архієпископ Шевчук.
Архієпископ Шевчук. Фото РАР
Також з цієї категорії...
Польський президент здивований, що Порошенко...
18 дек. 2014 г.
Організатора «пограбування століття», якого затримали...
16 окт. 2018 г.
Міністр закордонних справ Польщі Яцек...
21 мар. 2020 г.
Набираючі популярність...
Газета The Washington Post втратила...
29 окт. 2024 г.
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження...
4 нояб. 2024 г.
Школа обміну досвідом для молодих...
4 нояб. 2024 г.
Останні новини
05.11.2024 09:27
Алиби для президента05.11.2024 08:44
1260 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:
Коментарі