​Голови МЗС Латвії і Литви нагадали світу про порушення росією міжнародного права і порядку

«10 років тому у Грузії були порушені міжнародне право і порядок, важливо, аби ми про це нагадали світу», - наголосив під час прес-конференції у понеділок, 6 серпня, у Варшаві міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс, повідомляє Польське радіо.


Очільник латвійської дипломатії виступив спільно з головами міністерств закордонних справ Польщі Яцеком Чапутовичем та Литви Лінасом Лінкявічюсом перед їхнім спільним дводенним візитом до Грузії, пов’язаним з 10 річницею російської агресії проти цієї країни.

Рінкевичс наголосив, що нині Грузія та Україна борються не тільки за свою територіальну цілісність та незалежність, але також «за нашу» незалежність та безпеку.

«Те, що сталося в Грузії в 2008 році і потім в Україні, переконує нас у тому, що ми мусимо робити все, аби це не повторилося», - наголосив голова МЗС Латвії.

За його словами, у зв’язку з російською агресією проти Грузії 10 років тому Європейський Союз зробив «велику помилку».

«Дуже важливо, аби ми нагадали світу, що сталося 10 років тому, що міжнародне право і порядок були порушені», - сказав Рінкевичс.

«Це буде не тільки символічний візит, ми будемо також розмовляти з нашими колегами, президентом та прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Грузії про те, як можемо конкретно підтримати їх у співпраці з ЄС і НАТО», - додав він.

Міністр наголосив, що Латвія, Литва і Польща хочуть, аби Грузія та Україна стали членами НАТО.

У свою чергу, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив: «Ми не будемо там (в Тбілісі – ред.) святкувати війну, будемо святкувати солідарність, будемо підтримувати і пам’ятати».

Він зазначив, що солідарність потрібна «у зв’язку з уроками, які не були вивчені». Лінкявічюс додав, що, на жаль, війна в Грузії в 2008 році «не сколихнула світ». «Тому ми хочемо нагадати про те, що сталося. Ми повинні підтримувати фундаментальну позицію, щоб агресор виконував міжнародні зобов’язання», - сказав він.

Очільник литовської дипломатії також нагадав, що росія нині окупує Крим. «Потрібна солідарність. Ми повинні показати нашу підтримку в Східному партнерстві», - зазначив голова МЗС Литви. «Ми хочемо теж нагадати, що те, що сталося в Грузії, де 20% території було окуповано, не повинно повторитися тому, що іноді ми надто слабкі з нашою реакцією», - додав він.

Під час заяв перед вильотом до Грузії міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович нагадав про подорож до Тбілісі в серпні 2008 року екс-президента Лєха Качинського.

«Мужнє рішення президента Лєха Качинського про спільну поїздку до Тбілісі з президентами солідарних з Грузією держав було прийнято тоді, коли до столиці Грузії наближалися російські танки. Грузія пам’ятає той дуже сміливий жест. Постать Лєха Качинського стала для грузинів символом польської дружби», - сказав очільник польської дипломатії.

Яцек Чапутович серед іншого також наголосив, що у 10 річницю російської агресії міністри закордонних справ Польщі, Литви і Латвії та віце-прем’єр України їдуть до Грузії для спільного вшанування жертв війни, аби показати солідарність з державою та грузинським народом.

Едгарс Рінкевичс, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.