​Польща закликає Литву та Україну спільно відбивати загрозу з росії

У Вільнюсі триває дводенна сесія Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України. Польську делегацію очолив глава Сенату, тобто маршал Станіслав Карчевський. У литовському Сеймі він звернув увагу на спільні виклики, що стоять перед польським, литовським та українським народами. За словами політика, йдеться про те, щоб відбити загрозу, спричинену російськими провокаціями, повідомляє Польське радіо.


Станіслав Карчевський наголосив, що інтереси Польщі, Литви та України збігаються, а їхнім спільним ворогом є «імперська політика москви». Спікер Сенату підкреслив, що «ми спільно протистоїмо, спільно підтримуємо територіальну цілісність та незалежність України». Він нагадав, що «Польща є третьою після США та Канади країною-донором допомоги для української армії, а Литва працює у цьому ж напрямку відповідно до свого потенціалу».

«Спільним викликом для Польщі, Литви та України є відбити загрозу, що пливе для наших взаємин з російських провокацій. У польсько-українських відносинах ці провокації стосуються історичної пам’яті, а в польсько-литовських відносинах – проблем польської меншини в Литві. Так історія, як і справи меншини, насправді складні, але це не є причиною, щоб ми дозволяли будь-кому їх розігрувати для того, щоб нас порізнити і пересварити», – сказав маршал Сенату Республіки Польща Станіслав Карчевський. За його словами, «разом – вільні з вільними та рівні з рівними – ми поборемо всі суперечності».

Очільник польського Сенату наголосив: «Ми разом вимагаємо збереження санкцій Європейського Союзу проти росії. Очікуємо також їх розширення у випадку, якщо кремль продовжуватиме агресію, яку ми останнім часом спостерігаємо в Азовському морі. Ми разом виступаємо проти Nord Stream 2 – проекту, який створить нове джерело фінансування російських злочинів, який суперечить правилам ЄС, тому що порушує принципи третього енергетичного пакета».

Станіслав Карчевський побажав Парламентській асамблеї, аби її засідання «допомогли розвинути польсько-литовсько-українську солідарність».

На форумі Парламентської асамблеї Польщі, Литви та України обговорюються питання безпеки і реформ, які проводяться в Україні та в регіоні. Парламентарії розмовлятимуть також про Східне партнерство і п’яті роковини подій на київському Майдані. У вівторок, 13 листопада, делегації обговорюватимуть проблему гібридної загрози, боротьби з пропагандою та співпрацю у військовій галузі і в енергетиці.

Після пленарного засідання 12 листопада відбулася зустріч маршала польського Сенату Станіслава Карчевського, голови Верховної Ради України Андрія Парубія та очільника литовського Сейму Віктораса Пранцкетіса з прем’єр-міністром Литви Саулюсом Сквернялісом.

Фото Wikipedia



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.