Євросуд зобов'язав Росію утриматися від будь-яких військових дій в Україні

evrosud krim

 
Європейський суд з прав людини застосував тимчасові заходи відповідно до правила 39 Євросуду, зобов'язавши Росію утриматися від будь-яких військових дій проти громадян України на її території. Таке рішення було прийнято у відповідь на звернення українського уряду. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Мін'юсту.


Як розповів міністр юстиції України Павло Петренко, уряд України подав до Європейського суду з прав людини термінову заяву з проханням застосувати до Уряду Російської Федерації тимчасові заходи відповідно до правила 39 Регламенту Євросуду. Крім того, уряд України подав міждержавну скаргу, в якій були наведені факти порушення прав, гарантованих Європейською Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколами до неї у зв'язку з військовою окупацією і контролем Автономної республіки Крим Російською Федерацією.

За словами міністра Павла Петренко, дане рішення Суду є дуже важливим для України, оскільки тепер не тільки світовий політикум, а й міжнародні судові установи визнають грубі порушення Росією основоположних прав людини на території України.

«Такі рішення дуже важливі, тому що керівники, які давали вказівки почати агресію проти України, не просто підуть зі своїх посад, тепер їм доведеться відповісти за свої дії за міжнародним законодавством без термінів давності», - зазначив Павло Петренко.

Крім того, міністр зазначив, що Євросуд ухвалив відповідне забезпечувальне рішення в максимально короткі терміни - заява була подана напередодні, а вже ввечері того ж дня суд опублікував відповідне рішення на своєму сайті.

Українська сторона просить Євросуд зобов'язати уряд Російської Федерації:

- Утриматися від прийняття будь-яких заходів, у тому числі військових дій, які можуть загрожувати життю та здоров'ю цивільного населення на території України в цілому і на території Кримського півострова зокрема;

- Розблокувати військові частини на території Криму і зупинити спроби захопити їх;

- Вивести війська з території України, зокрема, з території Кримського півострова, щоб не загострювати конфлікт, і не провокувати військові дії на зазначеній території, які можуть призвести до масової загибелі людей і поранень цивільного населення, тим самим приводячи до порушень прав, гарантованих статтями 2 і 3 Конвенції.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.