​Українці польського походження гинуть за Україну на Донбасі

У збройних діях, що тривають на Донбасі вже понад чотири роки, загинуло понад три тисячі українських вояків. Частина з них мала польське походження. Їхні родини, хоч і не завжди добре розмовляють польською, не забувають про своє коріння. Вони розповідають про близьких, котрі віддали своє життя за Україну.


Розповідає київський кореспондент Польського радіо Павел Бушко:

«Важко точно підрахувати, яка частина загиблих солдатів може мати польське походження. Серед родин загиблих є, однак, і такі, котрі ідентифікують себе як поляків. Серед них родина Івана Ісика з Дрогобича, вояка батальйону «Айдар», який був поранений і потрапив у полон бойовиків у вересні 2014 року. Там, імовірно, його піддавали тортурам, після чого він помер героєм.

Про це розповідає його батько Василь Ісик: «Не кожен міг повестися так, як він. Він не сказав ані одного слова про своїх хлопців, нікого не зрадив, його не зламали. Він повівся так, як повинен поводитися громадянин будь-якої держави».

Допит сепаратистами пораненого Івана Ісика записав на відео і розповсюдив Ґрем Філіпс - пов’язаний з бойовиками британський журналіст, що працював для російської пропаганди».

Іван Ісик. Фото dr-school2.at.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.