В Україні, на Львівщині, вшанували пам'ять жертв погрому в Гуті-Пеняцькій
- Подробиці
- Опубліковано 24.02.2019 17:23
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1162
В Україні, на Львівщині, відбулася жалобна урочистість, присвячена пам’яті жертв погрому в Гуті-Пеняцькій, що відбувся 28 лютого 1944 року. Гута-Пеняцька, село із понад тисячею мешканців, було тоді цілковито спалене. За офіційною польською версією, злочин вчинили солдати дивізії СС «Галичина» та Української повстанської армії. З іншого боку, як про це повідомляє портал Історична правда, «Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП)», повідомляє Польське радіо.
Президент Польщі Анджей Дуда написав у листі до учасників урочистості, що в Гуті-Пеняцькій стався злочин геноциду. «Єдиною «виною» жертв була польська мова і ідентичність, вірність традиції і любов до Батьківщини. Їх вбили, бо вони були поляками», – підкреслив президент. Лист прочитав президентський міністр Адам Квятковський:
«У забуття пішли християнські заповіді і звичайні людські почуття. Зло, терор і кров затьмарили очі, а дим пожежі затемнив небо. Геноцид, який тут здійснили солдати дивізії СС «Галичина» та Української повстанської армії, був одним з найбільших у кількарічній низці злочинів, яку ми називаємо різаниною польського населення на Волині, Поділлі і Львівщині».
Анджей Дуда нагадав слова президента Лєха Качинського, який був у Гуті-Пеняцькій десять років тому і закликав до примирення Польщі і України:
«Він говорив про важку правду, про те, що тут сталося. Про вплив тоталітарних держав на суперечки, які ділять народи, і про болісну рану у серцях, яка відбилася тінню на наших відносинах. Він закликав до примирення, солідарності і творення спільного ліпшого майбутнього, дружби і миру. Його заклик до молитви словами «пробач нам провини наші, як і ми пробачаємо винуватцям нашим» через ці десять років лишається актуальним і надалі».
Друга частина урочистості з нагоди 75-річчя знищення Гути-Пеняцької відбудеться у четвер у Варшаві перед Могилою невідомого солдата.
Фото Wikimedia
Також з цієї категорії...
Експерти ООН засуджують політично мотивоване...
28 июл. 2013 г.
Россия пытается в Совете Безопасности...
15 февр. 2015 г.
У Польщі розбився автобус сполучення...
6 мар. 2021 г.
Набираючі популярність...
Пару слов о фехтовальном бое...
28 июл. 2023 г.
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Хто позбавляє Україну майбутнього і...
15 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі