В Україні, на Львівщині, вшанували пам'ять жертв погрому в Гуті-Пеняцькій
- Подробности
- Опубликовано 24.02.2019 17:23
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 849
В Україні, на Львівщині, відбулася жалобна урочистість, присвячена пам’яті жертв погрому в Гуті-Пеняцькій, що відбувся 28 лютого 1944 року. Гута-Пеняцька, село із понад тисячею мешканців, було тоді цілковито спалене. За офіційною польською версією, злочин вчинили солдати дивізії СС «Галичина» та Української повстанської армії. З іншого боку, як про це повідомляє портал Історична правда, «Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП)», повідомляє Польське радіо.
Президент Польщі Анджей Дуда написав у листі до учасників урочистості, що в Гуті-Пеняцькій стався злочин геноциду. «Єдиною «виною» жертв була польська мова і ідентичність, вірність традиції і любов до Батьківщини. Їх вбили, бо вони були поляками», – підкреслив президент. Лист прочитав президентський міністр Адам Квятковський:
«У забуття пішли християнські заповіді і звичайні людські почуття. Зло, терор і кров затьмарили очі, а дим пожежі затемнив небо. Геноцид, який тут здійснили солдати дивізії СС «Галичина» та Української повстанської армії, був одним з найбільших у кількарічній низці злочинів, яку ми називаємо різаниною польського населення на Волині, Поділлі і Львівщині».
Анджей Дуда нагадав слова президента Лєха Качинського, який був у Гуті-Пеняцькій десять років тому і закликав до примирення Польщі і України:
«Він говорив про важку правду, про те, що тут сталося. Про вплив тоталітарних держав на суперечки, які ділять народи, і про болісну рану у серцях, яка відбилася тінню на наших відносинах. Він закликав до примирення, солідарності і творення спільного ліпшого майбутнього, дружби і миру. Його заклик до молитви словами «пробач нам провини наші, як і ми пробачаємо винуватцям нашим» через ці десять років лишається актуальним і надалі».
Друга частина урочистості з нагоди 75-річчя знищення Гути-Пеняцької відбудеться у четвер у Варшаві перед Могилою невідомого солдата.
Фото Wikimedia
Также из этой категории...

Режим Януковича не має розуму...
17 июня 2012 г.

У ЄС кажуть про ізоляцію,...
21 сент. 2012 г.

Влада України ігнорує думку та...
28 марта 2013 г.
Набирающие популярность...

«Back in USSR?»
16 февр. 2020 г.

В мире животных...
27 марта 2020 г.

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради...
15 апр. 2021 г.
Последние новости
Метинвест решил строить свой профильный вуз на территории городского сада. Жители Мариуполя стали протестовать против этого
Комментарии