​Українці та поляки вшанували пам'ять жертв мирних українців, убитих у Сагрині 75 років тому

У неділю, 10 березня, у 75-і роковини злочину в Сагрині (Люблінське воєводство) українська та польські громади вшанували пам’ять сотень мирних українців Сагриня та навколишніх сіл, які були вбиті підрозділами Армій Крайової і Батальйонів Хлопських. Про це йдеться на офіційній сторінці Посольства України в Польщі у Facebook, повідомляє Польське радіо.


У зв’язку із трагічним ювілеєм посол України в Польщі Андрій Дещиця зачитав звернення від президента Петра Порошенка.

«Рівно 75 років тому українців, які проживали у Сагрині і навколишніх селах, спіткала страшна трагедія. Внаслідок спланованої людиновбивчої акції підрозділи польського підпілля з Армії Крайової і Батальйонів хлопських винищили кілька сотень невинних людей, у тому числі беззахисних жінок і дітей, перетворивши у згарище це мальовниче село… Я мрію, щоб настав той день, коли помолитись за невинні душі у цьому скропленому кров’ю місці прийдуть президент України і президент Польщі. Переконаний, що невдовзі так станеться і ми спільно продовжимо традицію поєднання і примирення, вшановуючи жертв українсько-польської ворожнечі минулого», - зачитав Дещиця текст звернення президента України.

У документі Петро Порошенко наголосив, що Україна і Польща не повинні ділити жертви на «свої» і «чужі» та «мірятись» їхньою чисельністю, а також не повинні «шукати виправдання» злочинам проти мирного населення.

«Масові вбивства мирних жителів у Сагрині, на превеликий жаль, є однією з багатьох трагедій, які випали на долю українського та польського народів у нелюдські часи окупації нацистським і комуністичним режимами», - нагадав у зверненні Порошенко.

«Україна і Польща досі відчувають на собі маніпулятивні і підступні спроби москви та її маріонеток в Європі розхитати дружбу і партнерство між нашими народами. Але я переконаний, що маючи за плечима немало трагічних сторінок взаємовідносин, українці й поляки навчилися по-справжньому цінувати і оберігати взаємне братерство», - підкреслив український лідер.

«Нехай історія єднає, а не розділяє українців і поляків, а міцне стратегічне партнерство постає гарантією добробуту і процвітання України та Польщі у спільному для наших народів європейському домі», - закликав президент.

Імена вбитих мирних українців у селі Сагринь викарбувані на меморіальній таблиці. Їх зачитали під час поминальних заходів та поставили запалені лампадки до численних хрестів.

Фото facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.