​Минулого року українці перерахували з Польщі в Україну понад 3,6 млрд доларів

За даними Нацбанку України, для українців Польща залишається головним ринком працевлаштування за кордоном. Понад 3,6 млрд доларів перерахували з Польщі в Україну українські трудові мігранти у 2018 році. Кількість подібних операцій збільшується з року в рік, повідомляє Польське радіо.

Національний банк України нещодавно опублікував інформацію про приватні грошові перекази із закордону в Україну в 2018 році. Загальна сума переказів склала 10,888 млрд доларів. Це на 17,5 відсотка більше, ніж в 2017 році.


Найбільше коштів було перераховано з Польщі – 3,626 млрд доларів, що нині складає 13,9 млрд злотих. Це на 16,4 відсотка більше, ніж позаминулого року. Дані показують, що польський ринок залишається для українських трудових мігрантів головним місцем роботи за кордоном. Збільшується не тільки число громадян України, які працюють у Польщі, але також їхні заробітки.

На другому місці – росія, звідки українські трудові емігранти перерахували 948 млн доларів. Проте у цьому випадку відбулося різке зменшення числа переказів (на 26,6%). Це свідчить про все меншу привабливість російського ринку праці для українців. Протягом десятиліть росія була найбільшим ринком трудової еміграції українців.

Третю сходинку посіли США, звідки в Україну переказали 870 млн доларів, що аж на 28,1 відсотків більше, ніж в 2017 році.

Перекази із Чехії склали 846 млн доларів. Південний сусід поляків є другим після Польщі найпопулярнішим напрямком у Європейському Союзі для трудової еміграції українців. Протягом минулого року сума переказів із Чехії в Україну збільшилася удвічі.

Українці, котрі працюють в Італії, перерахували додому 492 млн доларів. Це на 10 відсотків більше, ніж в 2017 році.

Нагадаємо, за даними Закладу соціального страхування (ZUS), у 2018 році польські фірми відрядили за кордон приблизно 23 тисячі українців.

Фото pixabay.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.