​Політолог пояснив, чому в Польщі з оптимізмом сприймають зміну на посаді президента України

Що означатиме для Києва і москви надання Україні статусу головного союзника США? Чи реальною є загроза повернення росії у ПАРЄ? Чому ніхто не хоче брати відповідальності за смерть «нормандського формату» і чому в Польщі з оптимізмом прийняли президентуру Володимира Зеленського? – пояснив Польському радіо політолог Пшемислав Журавський вель Ґраєвський.


За словами експерта, росія сама дуже хоче бути ворогом США, і для нас – це добре. «Найгірша ситуація для наших націй, для Польщі, України та країн регіону, була в Ялті 1945 року, коли існував американо-московський союз. Зараз нічого не вказує на те, щоб такий союз був відновлений. Отже, якщо росіяни хочуть бути ворогами американців, то це для нас добра база заради створення безпеки», - вказує політолог.

Пшемислав Журавський вель Ґраєвський наголошує також, що «в нинішніх умовах будь-який американський політик, який хоче перемогти на виборах, змушений обіцяти громадянам зменшення тягаря американської підтримки миру в світі. Це можна зробити без дестабілізації системи через інвестиції в регіональних союзників. У цих умовах Польща та Україна, як найбільші країни нашого регіону, є оптимальним варіантом», - підкреслює співрозмовник.

«Нормандський формат був дуже гарним інструментом, щоб зупинити російський наступ влітку 2014 року. Це завдання виконано. Я не бачу ніяких інших реальних завдань для цієї конструкції». (….) росія не хоче миру, а Франція та Німеччина не мають потенціалу, щоб примусити росію до миру, і це все», - вказує політолог.

За словами Пшемислава Журавського вель Ґраєвського, зараз ми маємо ситуацію, в якій президент Зеленський потребує успіху, а цього успіху можна досягти у відносинах із Польщею та США.

Повне інтерв’ю з політологом можна прослухати на сайті Польського радіо.

Володимир Зеленський і Анджей Дуда. Фото president.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.