Екс-посол США назвав повернення повноважень російській делегації помилкою ПАРЄ і що це не є провиною Зеленського
- Подробиці
- Опубліковано 26.06.2019 15:41
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1452
Повернення російської делегації - помилка ПАРЄ, яка послабить авторитет організації, переконаний дослідник інституту Brookings екс-посол США в Україні Стівен Пайфер. Якби Порошенко був президентом України, а не Зеленський, ПАРЄ все одно прийняло б це рішення, сказав експерт в інтерв'ю «Голосу Америки».
«Переконаний, що Парламентська асамблея Ради Європи зробила помилку. За останні 5 років росія нічого не зробила, щоб реагувати на резолюції ПАРЄ. Вона напала на країну, яка також є членом ПАРЄ, незаконно анексувала Крим і продовжує вести війну у Східній Україні. Отже, я не до кінця розумію, чому ПАРЄ так вчинила», - говорить експерт.
Це рішення готувалося місяцями, нагадує Пайфер, тому несправедливо казати, що це провина президента Зеленського. В європейських столицях велися розмови про те, що ПАРЄ дозволить російській делегації повернутися. І це було ще до українських виборів, вказує аналітик.
«Минулого тижня я був у Берліні, де зустрівся із німецькими високопосадовцями, - говорить колишній дипломат, - і вони, як виглядало, дотримувалися позиції, що перед тим, як ЄС почне рухатися у напрямку зняття санкцій з росії, росія має змінити свою політику. І вони були переконані, що ЄС залишить санкції, крім дій ПАРЄ».
Українська делегація залишила ПАРЄ і чітко заявила про свою позицію. Все ж Пайфер радить Україні зважити на можливі негативні наслідки від відсутності української делегації в цій інституції.
Пайфер звернув увагу на різницю в позиціях членів ПАРЄ стосовно росії.
«Якщо ви подивитеся, чому ПАРЄ це зробила, виглядає, що є дві групи делегацій, які підтримали рішення про повернення росії в ПАРЄ: одна група із симпатією ставиться до позиції росії і вони хотіли, щоб росія повернулася. Друга група незадоволена діями росії, але вони побоювалися, що якщо росія не є членом ПАРЄ, певні правозахисні механізми, як суд з прав людини, не буде доступний російським громадянам», - зазначає аналітик.
Ця перемога не є значною для росії, говорить Пайфер, адже країна залишається під санкціями.
«росія і досі буде залишатися під західними санкціями. І росіяни можуть казати, що санкції не впливають на них, більшість економістів вважає, що санкції обходяться росії приблизно в 1% ВВП на рік. І для економіки, яка зростає на 1-1.5% ВВП на рік – це великий фактор. І це спричиняє біль. путін послався на санкції як на один із факторів, що впливають негативно на російську економіку. Санкції мають вплив. І ми сподіваємося, що в певний момент вони вплинуть на розрахунок кремля і приведуть до зміни політики», - твердить аналітик.
Фото Twitter
Також з цієї категорії...

Україна вимагає від Європи відреагувати...
14 сент. 2017 г.

Українці у Польщі зухвало пограбували...
23 июл. 2018 г.

На польсько-українському кордоні кілька днів...
5 авг. 2019 г.
Набираючі популярність...

Знахабнілі представники слуг народу: урвати...
30 мар. 2025 г.

Ян Пєкло, колишній посол Польщі...
19 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
21 апр. 2025 г.
Останні новини
21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі