​Понтонний міст через Буг між селами Збереже і Адамчуки востаннє з'єднає Польщу та Україну

Цьогорічні Європейські дні добросусідства Збереже (Люблінське воєводство) – Адамчуки (Волинська область) проводять востаннє. Як сповістили польські самоврядці, хоча цей захід є дуже популярним, однак його головна ціль досі не реалізована і не має жодних ознак, що найближчим часом ситуація зміниться, повідомляє Польське радіо з посиланням на портал lublin112.pl.


У п’ятницю вранці, 9 серпня, почалися цьогорічні, ювілейні, десяті поспіль, Європейські дні добросусідства Збереже-Адамчуки. Цей захід, яким дуже зацікавлені як поляки, так і українці, триватиме тільки три дні. На додаток, його проведуть востаннє. Село Збереже, що знаходиться на території Польщі, сполучить із українськими Адамчуками 56-метровий понтонний міст, що встановлять польські військові. Його можна буде перейти пішки або на велосипеді, при цьому необхідно мати паспорт. Торік можливістю перетину кордону у цьому місці скористалося понад 40 тис. людей. Попри таку велику популярність, організатори заходу вирішили не продовжувати проведення цього заходу.

Головню ціллю започаткованого в 2010 році у селі Збереже заходу було переконання центральної влади, як у Варшаві, так і в Києві, у необхідності створення українсько-польського прикордонного пункту у цьому місці. Щонайменше 25 років цього добивалися самоврядні органи влади з обох боків Бугу.

Тим часом, найближчий прикордонний перехід у Дорогуську знаходиться за 40 км, крім того, там дуже інтенсивний рух і немає можливості перетину кордону на велосипеді. А дедалі більше туристів, зокрема дуже багато велосипедистів, котрі мандрують велошляхом Green Velo на сході Польщі, хоче також відвідувати українську частину Ленчинсько-Володавського поозер’я, зокрема його найбільше озеро Світязь. Це друге найбільше і перше найглибше озеро України і з Шацьким національним парком воно знаходиться при українсько-польському кордоні.

Тим часом, зусилля самоврядців не дають жодних результатів. Вони пояснюють, що реалізація інвестиції залежить тільки від української сторони. Усе тому, що згідно із прийнятим раніше договором з Україною, уся інфраструктура, призначена для проходження контролю мандрівників, має знаходитися з іншого боку Бугу, тобто з українського. Однак, у зв’язку із економічною ситуацією в Україні, реалізація цього проекту нині є неможливою. Не дали результатів також заклики, аби Польща взялася за створення переправи, а об’єкти перенесли на польську сторону.

«Це будуть останні Європейські дні добросусідства Збереже – Адамчуки. Далі тягнути немає сенсу, позаяк немає жодних шансів на запуск у цьому місці постійного прикордонну пункту», - констатував із сумом староста Володави Анджей Романьчук.

Європейські дні добросусідства Збереже-Адамчуки стартували сьогодні вранці відкриттям мосту та прикордонного переходу. Ввечері почнеться 9-ий транскордонний забіг «Полісся» на трасі Збереже – озеро Світязь – Збереже. У суботу заплановане Змагання з відкритого риболовного плавання та ЕкоМарафон. Будуть теж сплави на байдарках Бугом. З українського боку, в Адамчуках впродовж усіх днів буде працювати ярмарок. Закриття Європейських днів добросусідства відбудеться у неділю ввечері.

Фото facebook.com/EDD Zbereże - Adamczuki



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.