Понтонний міст через Буг між селами Збереже і Адамчуки востаннє з'єднає Польщу та Україну
- Подробиці
- Опубліковано 09.08.2019 17:58
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1457
Цьогорічні Європейські дні добросусідства Збереже (Люблінське воєводство) – Адамчуки (Волинська область) проводять востаннє. Як сповістили польські самоврядці, хоча цей захід є дуже популярним, однак його головна ціль досі не реалізована і не має жодних ознак, що найближчим часом ситуація зміниться, повідомляє Польське радіо з посиланням на портал lublin112.pl.
У п’ятницю вранці, 9 серпня, почалися цьогорічні, ювілейні, десяті поспіль, Європейські дні добросусідства Збереже-Адамчуки. Цей захід, яким дуже зацікавлені як поляки, так і українці, триватиме тільки три дні. На додаток, його проведуть востаннє. Село Збереже, що знаходиться на території Польщі, сполучить із українськими Адамчуками 56-метровий понтонний міст, що встановлять польські військові. Його можна буде перейти пішки або на велосипеді, при цьому необхідно мати паспорт. Торік можливістю перетину кордону у цьому місці скористалося понад 40 тис. людей. Попри таку велику популярність, організатори заходу вирішили не продовжувати проведення цього заходу.
Головню ціллю започаткованого в 2010 році у селі Збереже заходу було переконання центральної влади, як у Варшаві, так і в Києві, у необхідності створення українсько-польського прикордонного пункту у цьому місці. Щонайменше 25 років цього добивалися самоврядні органи влади з обох боків Бугу.
Тим часом, найближчий прикордонний перехід у Дорогуську знаходиться за 40 км, крім того, там дуже інтенсивний рух і немає можливості перетину кордону на велосипеді. А дедалі більше туристів, зокрема дуже багато велосипедистів, котрі мандрують велошляхом Green Velo на сході Польщі, хоче також відвідувати українську частину Ленчинсько-Володавського поозер’я, зокрема його найбільше озеро Світязь. Це друге найбільше і перше найглибше озеро України і з Шацьким національним парком воно знаходиться при українсько-польському кордоні.
Тим часом, зусилля самоврядців не дають жодних результатів. Вони пояснюють, що реалізація інвестиції залежить тільки від української сторони. Усе тому, що згідно із прийнятим раніше договором з Україною, уся інфраструктура, призначена для проходження контролю мандрівників, має знаходитися з іншого боку Бугу, тобто з українського. Однак, у зв’язку із економічною ситуацією в Україні, реалізація цього проекту нині є неможливою. Не дали результатів також заклики, аби Польща взялася за створення переправи, а об’єкти перенесли на польську сторону.
«Це будуть останні Європейські дні добросусідства Збереже – Адамчуки. Далі тягнути немає сенсу, позаяк немає жодних шансів на запуск у цьому місці постійного прикордонну пункту», - констатував із сумом староста Володави Анджей Романьчук.
Європейські дні добросусідства Збереже-Адамчуки стартували сьогодні вранці відкриттям мосту та прикордонного переходу. Ввечері почнеться 9-ий транскордонний забіг «Полісся» на трасі Збереже – озеро Світязь – Збереже. У суботу заплановане Змагання з відкритого риболовного плавання та ЕкоМарафон. Будуть теж сплави на байдарках Бугом. З українського боку, в Адамчуках впродовж усіх днів буде працювати ярмарок. Закриття Європейських днів добросусідства відбудеться у неділю ввечері.
Фото facebook.com/EDD Zbereże - Adamczuki
Також з цієї категорії...
Кокс и Квасьневский передали Януковичу...
5 окт. 2013 г.
Яценюк: Пряма зустріч Путіна і...
2 июн. 2014 г.
Українські депутати створили групу «Інтермаріум»,...
9 окт. 2020 г.
Набираючі популярність...
Оперативна інформація станом на 08.00...
27 нояб. 2024 г.
1580 москалів подохло минулої доби...
27 нояб. 2024 г.
Збито 36 ворожих БпЛА, 48...
27 нояб. 2024 г.
Останні новини
28.11.2024 08:51
1220 кацапів подохло минулої доби на українській землі27.11.2024 11:14
1580 москалів подохло минулої доби на українській землі26.11.2024 09:00
1480 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі