​Музей історії польських євреїв у Варшаві ввів аудіопутівник українською

Музей історії польських євреїв «ПОЛІН» у Варшаві впровадив аудіопутівник українською мовою. Це спільний проект цього музею з Посольством України у Польщі та Українським інститутом. Українські аудіогіди у провідних музеях світу – це довгострокова програмна ініціатива Українського інституту, що передбачає введення систем аудіопутівників українською. Проект здійснюється для популяризації української мови та культури у світі, пише на сторінках сайту Польське радіо Тарас Андрухович.


Для постійної експозиції, що представляє 1000 років історії польських євреїв – від Середньовіччя до сьогодення – розроблено 200 аудіоекскурсій. Музей історії польських євреїв «ПОЛІН» став одним з перших у Польщі та Європі загалом, де введено україномовний аудіопутівник, - говорить посол України у Польщі Андрій Дещиця:

«Мені дуже приємно, що тепер у списку аудіопутівників по цьому прекрасному музею буде також й аудіопутівник українською мовою. Цей музей відвідує дуже багато туристів з України, дуже багато українців, які живуть, працюють, навчаються у Польщі, і тепер вони можуть більше і краще зрозуміти експозиції музею».

Аудіопутівник українською став дванадцятою доступною мовною версією звукових екскурсій Музеєм історії польських євреїв «ПОЛІН». Виконуючий обов’язки директора Музею історії польських євреїв POLIN Зиґмунд Стемпінський:

«Запуск аудіогіду українською мовою для нас дуже важливий. Важливий не тільки тому, що ми завжди були сусідами, що наша історія у багатьох моментах переплітається, прикладом чого є хоча б представлений тут дах синагоги з Гвіздця, але також тому, що українська громада у Польщі є дуже чисельною, вона цікавиться історією Польщі, вона для нас є дуже важливою групою, яку ми хочемо запросити до музею і полегшити їй відвідування музею та пізнання нашої спільної історії».

У найближчі вихідні аудіопутівником українською мовою у Музеї історії польських євреїв «ПОЛІН» можна буде скористатися безкоштовно.

Ініціативу україномовних аудіопутівників у провідних музеях світу було започатковано в 2018 році пілотним проектом Українського інституту у Національному музеї у Варшаві. Уже цього року аудіогіди українською будуть також доступні у Віденському Бельведері. Наступною країною, де буде впроваджена ініціатива, стане Німеччина.

Фото polin.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.