​Польща пропонує навчати українських дипломатів, посадовців і політиків

«Наші відносини з Україною розвиваються дуже добре», - заявив у вівторок міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович під час церемонії призначення на посади молодих польських дипломатів. Він теж поінформував, що Польща запропонувала вишколи для українських посадовців, повідомляє Польське радіо.


У вівторок очільник польської дипломатії взяв участь у церемонії присвоєння дипломатичних рангів у Дипломатичній академії Міністерства закордонних справ Польщі. Присяга молодих польських дипломатів була пов’язана з інавгурацією наступного випуску дипломатично-консульських вишколів. У церемонії взяли теж участь українські дипломати, зокрема посол України у Польщі Андрій Дещиця, а також представники української Дипломатичної академії при МЗС України.

Чапутович, звертаючись до молодих дипломатів, підкреслив, що Дипломатична академія МЗС Польщі, яка їх готувала до екзамену на перші дипломатичні посади, стала важливою установою для польського МЗС. Вона теж розширює свою діяльність та підтримує навчання дипломатів і посадовців з інших держав.

За цієї нагоди міністр поінформував, що його відомство проводить нині перемовини щодо проведення Дипломатичною академією МЗС Польщі вишколів для українських посадовців та налагодження співпраці із відповідними структурами в Міністерстві закордонних справ України.

Чапутович висловив задоволення, що на церемонію присяги польських дипломатів прибули представники України. «Наші відносини з Україною розвиваються дуже добре», - сказав він, нагадавши про найновіший візит до Польщі нового президента України.

«Ми запропонували навчання новим українським елітам тут, у Дипломатичній академії, у формі курсів, що підготують їх до політичного життя у своїй країні. Тому що ми хочемо поділитися досвідом Польщі – країни, що пройшла трансформацію, підготовку до членства в Європейському Союзі та НАТО. Це стосуватиметься не тільки українських дипломатів. Але теж політиків, посадовців, тих, хто займається політичною діяльністю», - заявив очільник МЗС Польщі.

Чапутович додав, що завдяки такій співпраці українські посадовці можуть ознайомитися із польської системою державної служби та «польською політичною системою». «Це дозволили би їм впевнено та ліпше представляти свою країну», - зазначив він. Міністр пояснив, що польські чиновники також скористалися таким навчанням, коли Польща подала заявку на членство в ЄС. «Сьогодні ми можемо самі поділитися своїм досвідом», - відзначив голова МЗС.

Яцек Чапутович також зауважив, що зустріч, організована у понеділок з нагоди Дня незалежності України послом Дещицею, «зібрала польські еліти». «Ми усі радіємо важливій річниці», - підкреслив він. Чапутович нагадав також, що Польща була однією з перших держав, котрі визнали незалежність України в 1991 році. Він нагадав, що це сталося «у перший день незалежності» і «за декілька годин до Канади».

Дипломатична академія МЗС Польщі є навчальним центром Міністерства закордонних справ. Академія підтримує професійний розвиток працівників МЗС у Польщі та за кордоном і організовує вишколи для кандидатів на посади в установах за кордоном.

Фото polskieradio.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.