Спеціалісти з Польщі допоможуть створити в Україні систему опіки для військових з воєнною травмою
- Подробиці
- Опубліковано 18.10.2019 21:30
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1129
Керівник Клініки Військового медичного інституту у Варшаві полковник д-р Радослав Творус у розмові з Польським пресовим агентством (PAP) сказав, що проект бере до уваги висновки з лікування в Інституті польських ветеранів місії в Іраку та Афганістані та досвід з попередніх, організованих у лікарні навчань для українських психологів, психіатрів та психотерапевтів. Навчання заплановано на 2019-2020 роки, а бюджет становить понад 620 тисяч злотих (145 тис. євро), повідомляє Польське радіо.
«Ми співпрацюємо зі спеціалістами психічного здоров’я з України вже декілька років. Ми зауважили, що це середовище потребує підтримки і не лише змістової, а передусім - передачі системних рішень. В Україні є багато психологів і багато центрів, але дуже бракує системної діяльності, немає обміну інформацією, багато чого відрізняється на методичному рівні та компетенцій», - прокоментував ситуацію д-р Творус.
Експерт підкреслив, що ідея скерованих до українських спеціалістів тренінгів, які б могли перерости у стажування, з’явилася у 2016 році. «Тривалий час ми не могли знайти партнера з українського боку, адже система там дуже розпорошена, важко знайти когось, хто буде активний, таким центром, який зможе з нами співпрацювати», - повідомив Творус.
«Наші партнери отримають комплексну допомогу. Ми опрацюємо систему і допоможемо її впровадити. Ми вже вибрали працівників українських лікарень і науковців з академічних осередків, які будуть у нас навчатися. Згодом, ці особи навчатимуть чергових психологів, психіатрів та психотерапевтів. А ми слідкуватимемо за якістю і результатами навчання, будемо менторами для лідерів, яких навчимо», - пояснив ідею навчання полковник Творус.
Керівник Клініки психіатрії і бойового стресу зауважив, що польські спеціалісти кільканадцять років тому були у подібній ситуації, як їхні українські колеги нині.
«Коли ми починали, у нас теж не було зразків. Ми прийняли зразки в американців, тому що вони найбільше хотіли поділитися ними з нами. Проблема була у тому, що ці зразки неможливо було «прищепити» безпосередньо до польських реалій. Неможливо теж до українських. Це пов’язано з багатьма речами, зокрема, із різним менталітетом як персоналу, так і пацієнтів», - сказав Творус. Він додав, що також ізраїльських зразків не вдалося у Польщі, і не вдасться в Україні, впровадити, копіюючи їх.
«Поляки та українці близькі культурно та своїм оточенням. Ми (поляки) у минулому мали подібне до їхнього нинішнього цивілізаційне запізнення, досвід, пов’язаний із перетвореннями», - зауважив він.
Полковник Творус підкреслив, що нинішньою українською специфікою є те, що на території цієї країни точиться асиметричний та гібридний збройний конфлікт, на додаток, що відбувається у місті. «Безсумнівно, війна – це щось, що страшне і небезпечне, але є нагода для здобуття знань, науки та модифікації багатьох сфер діяльності. Для нас це також може бути цінне джерело інформації», - сказав він.
Проект розпочався з візиту двох працівників клініки, які протягом місяця перебували в Україні, аби оцінити тамтешні можливості і потреби.
«Ми завершили перший етап проекту – ознайомлення і зрозуміння. Він передбачав виїзд до регіональної лікарні у Клевані, яка є нашим українським партнером. Ми ознайомились з умовами служби охорони здоров’я і провели відбір спеціалістів до подальших частин проекту», - розповіла Пауліна Шиманік Військового медичного інституту у Варшаві.
Вона пояснила, що вибрані фахівці матимуть унікальну можливість приїхати до Військового медичного інституту на місячний стаж, під час якого вони зможуть спостерігати за роботою клініки та працівників. «Пізніше вони зможуть приїхати до нас на спеціальний тренінг, присвячений терапії, лікуванню травм, посттравматичного стресового розладу у зв’язку з тим, що відбувається нині у їхній країні», - зазначила Шиманік.
«Наша мета - охопити якомога більшу кількість людей, якомога більше число фахівців, які працюють з особами після травми, аби вони могли якомога ліпше і ефективніше допомагати», - додала вона.
Натомість Міхал Куронь переконаний, що всебічне, професійне навчання українським працівникам дуже потрібне. «Сумно, що війна там постійно триває. Люди щодня бачать ті реалії, поранені та загиблі – це їх повсякденне життя. Треба пам’ятати, що пацієнти – це не лише солдати чи цивільні, які беруть участь у цій війні, але також їхня родина», - зазначив він.
А тому ці вишколи будуть присвячені фахівцям ,котрі будуть працювати як з ветеранами, так і з їхніми рідними.
Проект профінансує Міністерство закордонних справ Польщі.
Фото pxhere.com
Також з цієї категорії...
ОБСЕ: Украина должна решить дело...
9 июн. 2013 г.
Квасьневский надеется увидеть Тимошенко в...
22 сент. 2013 г.
Інститут нацпам'яті Польщі підбив підсумки...
23 авг. 2017 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
26 нояб. 2024 г.
Останні новини
26.11.2024 09:00
1480 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі