Захід не може зрозуміти ситуацію із закриттям державного кордону України
- Подробиці
- Опубліковано 27.03.2020 15:27
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1492
У четвер, 26 березня, президент Володимир Зеленський заявив, що «до кінця п’ятниці, 27 березня, Україна повністю закриє державний кордон, також буде припинено усі пасажирські перевезення». За словами президента, про українців, котрі не встигнуть повернутися, «подбають дипломатичні представництва та українські громади за кордоном», пише Польське радіо.
У відеозверненні до громадян Володимир Зеленський обіцяв, що влада не забуде про жодного українця і поступово повертатиме їх додому, але «з урахуванням епідемічної ситуації у місці їхнього перебування». Тимчасом українські ЗМІ, посилаючись на попередні заяви українського уряду, повідомляють, що кордон, однак, залишиться відкритим для особового руху.
Зрозуміти ситуацію не допомагає сама влада, зазначає Польське радіо.
У середу прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що від півночі 28 березня пасажирський рух буде закритий як для тих, хто в’їжджає на територію України, так і тих, хто виїжджає з України. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, зі свого боку, запевняв, що влада залишає можливість повернення українців автомобілями та через піші кордонні переходи. Із відеозвернення президента Зеленського вийшов чіткий сигнал, що «Україна опинилася перед важким вибором — між громадянами, які ще залишаються за кордоном, та безпекою 40 мільйонів громадян всередині країни».
Українські коментатори зауважують, що закриття державного кордону перед власними громадянами порушує статтю 33 Конституції України, - «громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну», - підкреслює Польське радіо.
Від початку епідемії коронавірусу в Україну з-за кордону повернулося 80 тисяч громадян. Не всі громадяни дотримувалися 14-денного карантину. За даними МОЗ, станом на ранок 27 березня в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 5 летальних, четверо пацієнтів одужало.
Фото РАР
Також з цієї категорії...

Мер Парижа нагадала про Сенцова...
16 июл. 2018 г.

У Польщі затримано громадянина України,...
6 авг. 2020 г.

Шмигаль домовився з Боррелем про...
7 янв. 2022 г.
Набираючі популярність...

Збито та подавлено 121 ворожий...
5 сент. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
6 сент. 2025 г.

960 кацапів подохло минулої доби...
6 сент. 2025 г.
Останні новини
06.09.2025 10:40
Збито та подавлено 68 ворожих БпЛА06.09.2025 10:29
960 кацапів подохло минулої доби на українській землі05.09.2025 12:26
Збито та подавлено 121 ворожий БпЛА05.09.2025 12:09
810 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 4 вересня обговорили наступні теми:
Коментарі