​У Биківні під Києвом відкрито виставку про польську операцію НКВС

На території меморіального комплексу у київській Биківні відкрито виставку, присвячену польським жертвам злочину НКВС з 30-х років ХХ століття. Серед щонайменше кількох десятків тисяч жертв сталінських чисток у Биківні спочиває кілька тисяч поляків, вбитих в рамках так званої «польської операції» НКВС. Биківня – це також місце спочинку польських громадян із українського катинського списку. Виставку організував Музей у Биківні та Польський інститут у Києві, повідомляє Польське радіо.


Це – збір фото та таблиць з інформацією про долі жертв сталінської чистки, спрямованої на поляків, що жили у СРСР. Як пояснює Валерій Филимоніхін із Музею у Биківні, там спочиває щонайменше 4400 громадян СРСР польського походження, розстріляних НКВС у рамках польської операції.

Історик пояснив, що головне місце розстрілів – це будинок НКВС Київської області. Потім застрелених привозили вночі до Биківні і там таємно закопували.

За підрахунками, у рамках польської операції у 1937-1938 роках було вбито понад 111 тисяч поляків. На польському військовому цвинтарі у Биківні у братських могилах спочиває 3 тисячі 435 польських громадян, вбитих у 1940 році у межах катинського злочину.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.