​Лондон заперечує попереджувальну стрілянину російського судна і бомбометання на шляху есмінця Defender у Чорному морі

У Лондоні 23 червня заперечили твердження росіян про «попереджувальні постріли» з боку російського патрульного судна і про те, що російський військовий літак скинув бомби на шляху британського есмінця Defender, повідомляє Голос Америки.


У заяві британського міністерства оборони, поширеній у Twitter стверджується, що «Defender здійснював запланований перехід через Чорне море з Одеси до Грузії».

«Як і зазвичай на цьому маршруті, він увійшов у міжнародно визнаний коридор розподілу руху. Він безпечно вийшов з того коридору о 09:45 за британським часом. Як і зазвичай, російські судна супроводжували його проходження і йому дали знати про навчальні маневри далі у тій місцевості», - сказано від імені британського міністра оборони Бена Воллеса.

Натомість російські ЗМІ цитують міністерство оборони у москві, яке стверджує, що британський есмінець «перетнув державний кордон російської федерації» і що він буцімто не реагував на російські попередження у зв’язку з цим.

Згідно з твердженням москви, російський сторожовий корабель тоді «вистрелив на знак попередження», а російський бойовий літак «здійснив попереджувальне бомбометання по курсу руху есмінця».

Британське міністерство оборони наголосило, що корабель Defender рухався в українських водах Чорного моря, і додало: «жодні постріли не були спрямовані в бік есмінця Defender, і ми не визнаємо твердження, що на його шляху були скинуті бомби».

москва стверджує, що інцидент відбувся поблизу мису Фіолент біля українського Кримського півострова, який росія окупувала і з 2014 року проголошує своєю територією, а також претендує там на прибережні води.

Більшість країн світу не визнають російську анексію Криму.

За інформацією Голосу Америки, британський коментатор Марк Ґалеотті, оцінюючи інцидент, каже, що ситуація є ознакою «позування» росіян з метою «показати силу» стосовно британського корабля.

Він нагадує, що згідно з міжнародними законами води біля Криму «звичайно ж не російські, оскільки анексія не визнана».

«Стверджуючи, як вони робили й раніше, про «вигнання» британського флоту з допомогою своїх агресивних дій, розмови про попереджувальні постріли можуть бути повною, або частковою вигадкою (це було б не вперше), або це може бути правда. Але в будь-якому випадку це демонструє не силу, а слабкість», - вважає Ґалеотті.

Есмінець Defender. Фото twitter.com/UKinUkraine



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.