​Суд в Амстердамі вирішив повернути Україні золото стародавніх скіфів, яке тимчасово вивезли на виставку до Нідерландів

Скіфське золото має повернутися в Україну. Це рішення Нідерландського апеляційного суду. Це колекція старовинних коштовностей, на права яких претендує російська окупаційна влада Криму. Голландський апеляційний суд підтвердив рішення суду нижчої інстанції, ухвалене 5 років тому, повідомляє Польське радіо.


Колекція налічує кілька сотень унікальних виробів із золота. Це артефакти стародавніх скіфів, знайдені на півдні України. Дорогоцінні експонати поїхали з кримських музеїв на початку 2014 року на виставку в Амстердам. Після цього Кримський півострів був окупований росією. На думку суду, колекція є власністю української держави, а тому має бути повернута Україні.

Президент Володимир Зеленський назвав вирок голландського суду довгоочікуваною перемогою. За його словами, після повернення скіфського золота Україна також поверне собі Крим. Проте невідомо, чи колекція невдовзі повернеться в Україну, оскільки справою ще може займатися Верховний суд Нідерландів.

Фото PAP/EPA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 5 жовтня розповів про наступні воєнні ситуації:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.