​Децентралізаційна реформа Польщі - зразок для України та Білорусі

Реформа системи місцевого самоврядування в Польщі є прикладом ефективної трансформації на місцевому рівні. Про це говорили учасники Європейського конгресу органів місцевого самоврядування у місті Міколайки. Одна з панелей була присвячена становищу місцевої влади у східних сусідніх з Польщею країнах, повідомляє Польське радіо.


Колишній міський депутат міста Гродно у Білорусі, а нині президент фонду «Білоруський дім» у Варшаві Алєсь Зарембюк зазначив, що жителі цієї країни не беруть участі у спільному прийнятті рішень про свої регіони:

«Після приходу до влади Аляксандра Лукашенки ця система була змінена. Відтоді вже не говоримо про самоврядну владу. Є локальна влада, що абсолютно підпорядкована центру. У Білорусі – абсолютна централізація. Натомість майбутня Білорусь дуже потребує досвіду Польщі».

Цього року в Україні було проведено реформи місцевих структур. Значне скорочення одиниць місцевого самоврядування має дозволити будувати сильніші регіони, здатні виконувати деякі завдання центральної влади, сказав заступник голови Польсько-української торгової палати Олег Дубіш:

«Тільки цьогоріч ми із понад 11 тисяч залишили 1140 самоврядувань. Ми маємо справу з процесом, коли на місця прийшли нові люди. Я вважаю, що це позитивний процес і раніше чи пізніше Україна повторить успіх Польщі децентралізаційної реформи».

Реформа місцевого самоврядування в Польщі була запроваджена в 1999 році. Вона відновила рівень повітів, а кількість із 49 воєводств скоротилася до 16.

Європейський конгрес органів місцевого самоврядування проходить вже вшосте. Медіа-патроном заходу є Польське радіо 24.

Фото forum-ekonomiczne.pl



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.