​Посадовці ЄС демонстративно з'їхалися на саміт у Києві на тлі наступу російської армії на сході

Чільні посадовці Європейського Союзу зібралися у Києві на саміт 3 лютого, який вперше відбуватиметься в Україні на тлі наступу російської армії на сході і постійних бомбардувань українських міст російськими ракетами.


Про це пишуть західні ЗМІ, зокрема, «Голос Америки».

Українські лідери проголосили якнайшвидший вступ в Євросоюз і в НАТО втіленням прагнень українців до миру, свободи й добробуту в європейській сім’ї, а також способом залучення міжнародної спільноти до негайної допомоги Україні.

ЄС відгукнувся на заявку Києва в лютому 2022 року, надавши Україні у червні офіційний статус кандидата на членство, розпочавши процес приготування до вступу.

Президент Володимир Зеленський неодноразово закликав до «пришвидшеного» процесу євроінтеграції, і прем’єр-міністр Денис Шмигаль нещодавно проголосив наміри виконати всю підготовчу роботу впродовж двох років.

Остання країна, яка приєдналася до ЄС 2013 року, Хорватія, готувалася впродовж майже десяти років, а у сусідній з Україною Польщі цей процес забрав приблизно двадцять років.

Європейські представники зараз більше наголошують не на членстві, а на нагальності термінової допомоги Україні: економічної, гуманітарної і військової.

ЄС підкреслює, що загальні обсяги допомоги Україні від організації та окремих держав членів вже сягають майже €50 мільярдів.

Євросоюз пішов на небувалий крок, надаючи Україні військову допомогу на мільярди євро.

Принаймні 4 мільйони українців скористалися допомогою для біженців у Європі.

«Це дуже потужний сигнал, що ми перебуваємо у Києві під час війни. Це сигнал українському народу. Це сигнал росії. Це сигнал світові», - цитує чільного посадовця ЄС агентство Reuters 2 лютого.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн написала у Twitter, що вона відвідує Київ вже вчетверте за майже рік з часу лютневого вторгнення росії, і зауважила, що цього разу з нею прибули приблизно півтора десятка посадовців ЄС.

«Ми разом, щоб показати, що ЄС стоїть з Україною твердо, як і завжди, і щоб поглибити нашу підтримку і співпрацю», - підкреслила вона.

Reuters цитує неназваного європейського представника, який сказав, що «дехто хоче спекулювати про фінішні кроки, але правда полягає в тому, що ми до того ще не дійшли».

Тим часом з москви в ці дні пролунали нові погрозливі заяви на адресу України разом з повідомленнями про надзвичайно запеклі бої з наступаючими російськими військами на Донеччині.

Російський міністр закордонних справ Сєрґей Лавров пригрозив подальшими російськими ударами по Україні у відповідь на надання Україні нової західної зброї.

Міністр оборони України Олексій Резніков сказав, що росіяни накопичують сили для ймовірних нових наступів на різних напрямках.

Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук, президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Денис Шмигаль з підписаною заявкою на вступ України в Європейський Союз 28 лютого 2022 р. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 лютого обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.