​Україна отримала «гарантії безпеки» від країн G7 - лідери «Групи семи» підписали Спільну декларацію про підтримку України

Україна отримала «потужні оборонні домовленості» та Спільну декларацію підтримки від країн G7. Про це йдеться в спільній заяві, текст якої опубліковано на сайті уряду Великої Британії та на сайті президента України, повідомляє Польське радіо.


«Ми, лідери «Групи семи» (G7), підтверджуємо нашу непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію», — йдеться в опублікованій заяві.

Лідери Великої Сімки також підтвердили, що «безпека України є невід'ємною частиною безпеки євроатлантичного регіону».

Документ окреслює зобов’язання країн G7 продовжити надання «допомоги у сфері безпеки та сучасного військового обладнання на суші, в повітрі та на морі з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби дальньої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація, а також шляхом сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами».

Також стверджується, що у разі майбутнього збройного нападу з боку росії країни-підписанти негайно проведуть консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків.

Також в документі йдеться про російські активи, заморожені в Європі в межах санкцій.

«Ми підтверджуємо, що, відповідно до наших правових систем, суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні. Ми визнаємо необхідність створення міжнародного механізму відшкодування збитків, втрат або поранень, завданих російською агресією, і висловлюємо нашу готовність вивчити варіанти розробки відповідних механізмів».

11 липня саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо шляху України до членства в Альянсі.

Зокрема, було оголошено нову багаторічну програму підтримки для України, утворено Раду Україна–НАТО, а також лідери країн Альянсу підтвердили, що Україна у майбутньому стане членом НАТО.

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ вважає, що це сильний пакет для України і чіткий шлях до її повноцінного членства в Альянсі.

Фото PAP



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.